فراجا گردشگری
همایش توسعه گردشگری ایران كهن

وزیر ارتباطات: زیرساخت های اینترنت را برای کسب و کارها فعال می کنیم

وزیر ارتباطات: زیرساخت های اینترنت را برای کسب و کارها فعال می کنیم به گزارش فراجا، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در همایش توسعه گردشگری ایران اظهار داشت: زیرساخت های اینترنت را برای کسب و کارها فعال و موانع را برطرف می نماییم.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا، همایش توسعه گردشگری «ایران کهن، با خلاقیت و نگاه دانش بنیان»، شنبه نهم مهرماه ۱۴۰۱ در باغ هنر منطقه فرهنگی گردشگری عباس آباد برگزار شد.
عیسی زارع پور ـ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این گردهمایی که با حضور برخی از استارت آپ های گردشگری برگزار شد، اظهار نمود: فناوری اطلاعات می تواند تمام حوزه ها همچون گردشگری را متحول کند. فناوری اطلاعات با سرعت شتابان درحال تحول است و به این علت که ذات آن تحول زاست می تواند با فناوری ها سرعت تحول را به بخش های مختلف منتقل کند.
او با بیان اینکه سفر به یُمن رشد و توسعه فناوری اطلاعات تسهیل شده است، اضافه کرد: کسب اطلاعات از مقصد، شناسایی بهترین و کوتاه ترین مسیر، اطلاع از آب هوا و راه ها، اطلاع از تجارب دیگران، اطلاع از اقامتگاه ها بعنوان بخشی از ظرفیت هایی است که فناوری اطلاعات فراهم نموده است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همینطور اظهار داشت: ظرفیت هایی جدیدی در این عرصه به وجود آمده است که عرضه های استارت آپ ها هم نشانگر این بود در این عرصه عقب نیستیم و با دنیا رقابت می نماییم.
زارع پور ضمن اشاره به ظرفیت های بسیار گردشگری جهت استفاده از فناوری اطلاعات، بیان نمود: فناوری اطلاعات هم سفر را تسهیل می کند و هم می تواند باعث افزایش فروش صنایع دستی و اشتغال زایی شود.
او به آماده سازی زیرساخت های اینترنت در دولت سیزدهم برای فعالیت کسب کارها اشاره نمود و اظهار داشت: دولت فناوری اطلاعات را راهبردی می بیند و در این راه به دنبال توسعه زیرساخت ها برای فعالیت کسب وکارهای مجازی هستیم.
بنابر گزارش وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دست، زارع پور ضمن اشاره به رشد ارتباطات ثابت و سیار اظهار نمود: پیگیر اجرای طرح فیبر نوری منازل و کسب و کارها هستیم که با اجرای این طرح ۸۰ درصد مردم به سرعت بالای اینترنت دست پیدا می کنند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه توسعه زیرساخت های نسل پنجم را هم آغاز کرده ایم، اظهار داشت: این جهش در تولید و خدمات محتوا نقطه عطفی ایجاد می کند، محتوا و سرویس این جریان جدید باید توسط بخش خصوصی فراهم گردد. در حوزه گردشگری هم به دنبال این هستیم که این مسیر به شکل سازمان یافته دنبال شود.
او به تشکیل کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال در دولت اشاره نمود و اضافه کرد: به دنبال این هستیم موانع سر راه کسب و کار فضای مجازی و هوشمندسازی در کشور برداشته شود.
زارع پور ضمن اشاره به اهمیت هوش مصنوعی و تحلیل داده ها در حوزه گردشگری، اظهار داشت: باید خودمان را برای این جهش در گردشگری هوشمند آماده نماییم و درحال فراهم کردن زیرساخت های لازم هستیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همینطور به امضای تفاهمنامه با وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در اینباره اشاره نمود و اضافه کرد: امیدواریم از ظرفیت های مغفول مانده گردشگری در کشور استفاده گردد.
علی اصغر شالبافیان ـ معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ـ در سخنانی هم اظهار نمود: دغدغه های ناشی از کرونا کمرنگ شده، احیای گردشگری شروع شده و به همین علت عنوان شعار سال جاری تفکری باردیگر در گردشگری انتخاب شده است.
احمد خورشیدسوار ـ مشاور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در امور تکنولوژی های جدید و استارت آپ ها ـ هم اظهار داشت: هرچه از میزان صدور مجوزها کاسته شود علاقه و شوق را میان جوانان برای فعالیت بیشتر خواهد شد.
محمدحسین حجازی ـ مدیرعامل منطقه فرهنگی گردشگری عباس آباد ـ هم از حرکت به سمت راه اندازی اکو پارک شهری در این منطقه اطلاع داد.


در ادامه این همایش که همزمان با هفته گردشگری برگزار شد، تفاهمنامه همکاری میان وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هم به امضا رسید.
استفاده از اماکن تاریخی و موزه های «پست» در جهت معرفی ظرفیت های مشترک، معرفی و بهره برداری از امکانات، اراضی و ابنیه های تحت اختیار «پست» در جهت انجام فعالیتهای گردشگری بر مبنای اساسنامه پست و قوانین جاری، همکاری در برگزاری فراخوان های در ارتباط با جذب سرمایه گذار و مجری طرح های گردشگری و صنایع دستی با رعایت قوانین و مقررات، پشتیبانی از سرمایه گذاران و مجریان طرح ها برای حفظ امنیت سرمایه گذاری در پروژه ها مطابق با ظرفیت های موجود و در قالب قوانین و مقررات از همکاری و مشارکت در زمینه معرفی و ترویج برند ملی «پست» و «وزارت میراث فرهنگی» در کشور، ترویج ظرفیت های «وزارت میراث فرهنگی» شامل رویدادهای مندرج در تقویم رویدادهای مرتبط در کشور از راه درج تصاویر و اطلاعات مربوطه در طراحی تمبرهای کشور با رعایت مقررات مربوطه، همکاری در برگزاری کارگاه های آموزشی عمومی و تخصصی در زمینه عرضه خدمات تجارت الکترونیک و سایر موارد مورد نیاز طرفین در صورت تأمین منابع مالی در استفاده از بانکهای اطلاعاتی طرفین برحسب نیاز و توافق در جهت مبحث تفاهمنامه در برگزاری همایش و نمایشگاه های تخصصی و رویدادهای بین المللی برای معرفی فرصت ها و ظرفیت های طرفین همچون مفاد این تفاهمنامه است.
منبع:

1401/07/10
11:28:53
0.0 / 5
163
تگهای خبر: آموزش , اقامت , خدمات , سرویس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1401

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912