فراجا گردشگری
درخواست كانون جهانگردی و اتومبیلرانی ایران

تردد زمینی وسایل نقلیه بین ایران و افغانستان آسان شود

تردد زمینی وسایل نقلیه بین ایران و افغانستان آسان شود فراجا: مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی از نماینده ویژه رئیس جمهور در امور افغانستان، ساماندهی تردد وسایل نقلیه تجاری و شخصی از مرزهای مشترک ایران و افغانستان را خواهان شد.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا، بر اساس اعلام روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، محمدحسین صوفی ـ رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ـ و حسن کاظمی قمی ـ نماینده ویژه رئیس جمهور در امور افغانستان ـ با هدف بررسی مشکلات موجود درباره ی ترددهای زمینی با وسایل نقلیه تجاری و شخصی در مرزهای مشترک ایران و افغانستان و تسهیل فرآیندهای ورود موقت دیدار کردند.
محمدحسین صوفی با اشاره به اهمیت روابط اقتصادی، ترانزیت و گردشگری دو کشور همسایه ایران و افغانستان، اظهار داشت: کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ایران، اسناد و مدارک بین المللی رانندگی و خودرو صادر شده از طرف دولت افغانستان که با مجوز و تأیید فدراسیون بین المللی اتومبیلرانی (FIA) صادر می شود را مجاز دانسته و برای انتقال تجارب و تقویت زیرساخت های قانونی بین المللی موجود و توسعه همکاریهای دو جانبه با طرف افغانستانی آمادگی دارد.
مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی بیان کرد: در امتداد تسهیل و تسریع در عبور و مرور اتباع دو کشور خصوصاً تردد رانندگان ترانزیت افغانستان در خاک جمهوری اسلامی ایران، وسایل نقلیه موتوری که دارای مجوزهای قانونی بین المللی هستند می توانند به آسانی در مرزهای مشترک میان ایران و افغانستان تردد کنند. این اقدام سبب توسعه ارتباطات و مشترکات میان دو کشور و توسعه اقتصادی، فرهنگی و گردشگری میان ایران و افغانستان خواهد شد.
کانون جهانگردی و اتومبیلرانی بتازگی با کلوب اتومبیلرانی بین المللی عراق درباره ی تسهیل در ورودِ موقت وسایل نقلیه موتوری بوسیله زمینی و آبی، تفاهم کرده است.
منبع:

1401/07/28
12:23:43
0.0 / 5
196
تگهای خبر: جهانگردی , خودرو , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1401

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912