فراجا گردشگری

بازدید ۲۰ هزار دانشجو و دانش آموز از آثار تاریخی دامغان

بازدید ۲۰ هزار دانشجو و دانش آموز از آثار تاریخی دامغان به گزارش فراجا، سمنان سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان دامغان اظهار داشت: طرح بازدید بیشتر از ۲۰ هزار دانش آموز و دانشجوی بومی و غیربومی از آثار تاریخی و موزه تاریخ شهر دامغان شروع شد.


مجتبی اکبرپور ۳ آبان ماه با بیان این خبر اظهار نمود: در نخستین روز از اجرای این طرح، تعداد ۱۲۰ نفر از دختران مدارس نمونه و تیزهوشان دوره متوسطه از مجموعه امامزاده جعفر (ع)، مسجد تاریخانه، عمارت تاریخی لطفی و موزه تاریخ شهر دامغان بازدید کردند.
سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دامغان افزود: دفتر نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی، شهرداری و شورای اسلامی شهر، ادارات میراث فرهنگی و آموزش و پرورش، دانشگاه ها و مرکز فرهنگی آموزشی سرای شهریاران دامغان در اجرای این طرح همکاری دارند.
اکبرپور ضمن اشاره به این که حفظ و نگهداری از میراث فرهنگی، معرفی این آثار و آموزش نحوه محافظت از میراث کهن یک وظیفه ملی و همگانی است خاطرنشان کرد: اگر امروز شاهد نوشتن یادگاری در اماکن تاریخی هستیم، دلیل آن نبود آموزش صحیح در دوران کودکی و نوجوانی است.
وی اظهار داشت: نسل جدید باید بدانند که تخریب میراث فرهنگی، صدمه به بناهای تاریخی و خرید و فروش آثار تاریخی و فرهنگی کاری ناپسند و خطا به حساب می آید.
سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دامغان، کودکان را صاحبان فرهنگ آینده جامعه و حافظان اصلی میراث کهن ایران دانست و اضافه کرد: یکی از مهم ترین راه های توسعه گردشگری، آشتی دادن کودکان با تاریخ و مراقبت از آثار و بناهای تاریخی از راه کودکان است.
وی یادآوری کرد: در شهرستان دامغان ۴۰۰ اثر تاریخی و فرهنگی شناسایی شده و تا کنون ۱۳۴ اثر در لیست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.1401/08/04
10:15:28
0.0 / 5
207
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1401

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912