فراجا گردشگری
معاون گردشگری خبر داد:

طرح نحوه تشکیل تشکل های صنفی اصلاح گردید

طرح نحوه تشکیل تشکل های صنفی اصلاح گردید به گزارش فراجا، معاون گردشگری کشور از اصلاح طرح نحوه تشکیل و فعالیت تشکل های صنفی ـ تخصصی و تشکل های حرفه ای صنعت توریسم اطلاع داد.


به گزارش فراجا به نقل از روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، علی اصغر شالبافیان اظهار نمود: با مکاتبات و پیگیری های وزیر (عزت الله ضرغامی) در خصوص حمایت و حفظ شأن تشکل های تخصصی گردشگری در طرح تشکیل و فعالیت تشکل های صنفی، اصلاحات درخواستی اعمال و با انجام اصلاحات لازم تشکل های صنعت توریسم از شمولیت این طرح مستثنی شد.
وی در توضیحات بیشتری اظهار داشت: از آنجائیکه صدور مجوز اولیه، پروانه فعالیت و نظارت بر فعالیت تشکل های ملی و استانی به ترتیب کمیته تشکل های صنفی ـ تخصصی در سطح کشور و استان تحت عناوین کمیته کشوری و کمیته استانی ایجاد خواهند شد، با انجام اصلاحات لازم، نماینده وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به انتخاب وزیر در سطح ستادی و مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان در سطح استانی به سبب آگاهی کامل از امور تخصصی مربوطه، وظایف نظارتی و حاکمیتی لازم به عضویت کمیته ها درآمدند.
شالبافیان افزود: در ماده ۲۰ طرح اصلاحی تشکیل و فعالیت تشکل های صنفی ـ تخصصی، تشکل های گردشگری در قسمت اتحادیه های صنفی و حرفه ای لحاظ شده است تا همانند اتحادیه های صنفی از شمول این قانون مستثنی شوند.
معاون گردشگری همینطور بیان نمود: در تلاشهای صورت گرفته در خصوص ضرورت اصلاح طرح قانونی، نحوه تشکیل و فعالیت تشکل های صنفی - تخصصی، سعی شده است تا جایگاه و نقش تشکل های گردشگری به صورت مستقل در توسعه و شکوفایی اقتصاد مورد توجه قرار گیرد.1401/08/10
10:06:09
0.0 / 5
276
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1402

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912