فراجا گردشگری

کشف شبکه لوله کشی در عمارت رومی

کشف شبکه لوله کشی در عمارت رومی فراجا: باستان شناسان در جریان کاوش در یکی از شهرهای باستانی رومی واقع در ایتالیا بقایای یک شبکه لوله کشی آب را کشف کردند.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا، گروهی از باستان شناسان که در شهر باستانی «استابیا» واقع در ایتالیا مشغول فعالیت بودند، بقایایی از شبکه لوله کشی باستانی را کشف کردند.
بخش بزرگی از شهر «استابیا» (Stabiae) که در نزدیکی «پمپئی» واقع شده است، در جریان فوران آتشفشان «وزوو» در سال ۷۹ میلادی مدفون شده است.
برمبنای نوشته های «پلینیوس» ـ نویسنده رومی ـ، «استابیا» چندین کیلومتر عمارت ساحلی مجلل را در برگرفته بود و چهره های سرشناسی همچون «ژولیوس سزار»، «آگوستوس»، امیر روم، «تیبریوس» دیگر امیر روم و «سیسرون»، سیاست مدار و فیلسوف رومی نیز در این شهر املاکی داشتند.
کاوش در ایوان کوچک عمارتی واقع در این شهر، به کشف یک مخزن سربی منجر گردید که قسمتی از یک شبکه توزیع آب در این عمارت بوده است.
این عمارت رومی نخست در فاصله بین ۱۷۵۷ تا ۱۷۶۲ میلادی توسط «کارل وبر»، مهندس سوئیسی کشف شد و دو هزار و ۵۰۰ متر مربع از فضای آن آشکار شد. این فضا یک مجتمع عظیم چهار بخشی، همچون «آتریوم»، «مجموعه ای از اتاق ها که در فضایی مدور تولید شده اند»، «اتاق های جانبی» و «سالن ورزش» را شامل می شد.
در اکتشاف جدید باستان شناسان، لوله هایی به مخزن اصلی متصل شده اند. کارشناسان معتقدند: این مخزن در گذشته قابل مشاهده بوده است تا ساکنان عمارت بتوانند میزان جریان آب را تنظیم یا در مواقع لزوم، جریان آب را قطع کنند.

منبع:

1401/08/14
22:46:08
0.0 / 5
287
تگهای خبر: باستان شناس , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1402

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912