فراجا گردشگری

جشنواره کارتون گردشگری

جشنواره کارتون گردشگری فراجا: جشنواره «کارتون گردشگری، موزه، معلولیت و سالمند» با هدف تغییر نگرش و نگاه جامعه به افراد دارای معلولیت و برای رفع موانع سفر و کوشش برای تامین زیرساخت های مورد نیاز این قشر از جامعه انجام می شود.


به گزارش فراجا به نقل از روابط عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، میز گردشگری دسترس پذیر ویژه افراد دارای معلولیت و سالمند با مشارکت انجمن فرهنگی، ورزشی و گردشگری معلولان پارس، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، خانه کاریکاتور ایران و کمیته ملی موزه های ایران (ایکوم)، بمنظور تشویق به مناسب سازی فضاها و تأسیسات گردشگری و افزایش خودباوری و اعتماد به نفس در این اقشار جامعه بوسیله گذران اوقات فراغت و سفر، سومین جشنواره پاراتور را به مناسبت «روز جهانی معلولان»، دوازدهم آذرماه با نگاهی ویژه به «گردشگری، موزه، معلولان و سالمندان»، در رشته کارتون برگزار می نماید.
این رویداد در امتداد کمک به تغییر نگرش و نگاه جامعه به افراد دارای معلولیت، نوآوری در تجهیزات و امکانات مناسب سازی، تسهیل روند گردشگری افراد دارای معلولیت و سالمندان، تقویت خودباوری در معلولان، پذیرش افراد دارای معلولیت و سالمندان درخانواده و اجتماع، آموزش و شناخت معلولیت و نحوه برخورد با افراد دارای معلولیت و سالمندان در پروسه سفر و گردشگری به انجام می رسد.موضوعات در نظر گرفته شده برای مشارکت در جشنواره کارتون گردشگری شامل مواردی همچون دسترسی و تردد آسان، مناسب سازی و رفع موانع برای تردد و بازدید گردشگران سالمند و دارای معلولیت، ایجاد رمپ استاندارد برای افراد دارای معلولیت و سالمندان، سرویس بهداشتی مناسب سازی شده، پارکینگ و فضای توقف خودرو، مسیر ویژه نابینایان، درج اطلاعات آثار موزه به خط بریل برای افراد نابینا، وجود مترجم مسلط به زبان اشاره ایرانی ناشنوایان، وجود سیستم نوشتاری برای مخاطبان ناشنوا، وجود سیستم صوتی گویا برای مخاطبان نابینا، وجود ماکت های کوچک از آثار موزه برای لمس کردن توسط نابینایان و نیز وجود دستگیره ها در راهروها و سالن ها برای افراد سالمند در کنار سایر موضوعات در رابطه با سهولت روند گردشگری جامعه هدف در نظر گرفته شده است.
شرکت برای تمام هنرمندان علاقمند آزاد است. مهلت ارسال آثار نیز دهم دی ماه ۱۴۰۱ تعیین شده است. همین طور جوایز نقدی برای نفر اول تا سوم از یک تا پنج میلیون تومان درنظر گرفته شده است.
علاقه مندان جهت شرکت در این جشنواره و کسب اطلاعات بیشتر می توانند به فراخوان این جشنواره که در درگاه اینترنتی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قرار گرفته است، مراجعه کنند.
منبع:

1401/08/22
23:19:08
0.0 / 5
148
تگهای خبر: آموزش , جشنواره , خودرو , سرویس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1401

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912