فراجا گردشگری

ورود ممنوع ها به قطر

ورود ممنوع ها به قطر به گزارش فراجا، گردشگران از سراسر جهان درحالی برای تماشای جام جهانی 2022 راهی قطر می شوند که ناآگاهی از قوانین سفر به این کشور می تواند برای مسافران مشکلاتی را ایجاد نماید.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا، بنابر اعلام اداره گمرک دولت قطر، مسافران بعد از دریافت چمدان هایشان می توانند با عبور از بخش گمرک از فضای فرودگاه بیرون بروند. در فرودگاه دومسیر گمرکی برای انتخاب وجود دارد؛ اگر فرد چیزی برای اظهار به گمرک ندارد کانال سبز را انتخاب می کند، در غیر این صورت باید از مسیر قرمز حرکت کنند. سفارش شده است، اگر "چیزی برای اعلام و اظهار" دارید، کانال قرمز را انتخاب کنید.
اما طبق قانون قطر ورود چه چیزهای به این کشور ممنوع است:
مشروبات الکلی (به هیچ عنوان)ارز، جواهرات و سنگ های قیمتی (بیش از حد مجاز) ـ طبق اعلام اداره گمرکِ قطر ورود و خروج بیش از ۵۰ هزار ریال قطر (معادل حدود ۱۶ هزار دلار و یا ۵۷۰ میلیون تومان به نرخ روز) از مرزهای این کشور باید به اداره گمرک اظهار شود. سلاح گرممواد مخدربیش از ۴۰۰ نخ سیگاردر اختیار داشتن وسایل شخصی و هدایایی که ارزش آنها بیش از ۳۰۰۰ ریال قطر (۸۲۵ دلار آمریکا یا حدود ۳۰ میلیون تومان) باشد. فراورده های گوشت خوکچمدان، وسایل شخصی و هدایایی که توسط مسافران به قطر وارد می شود، برای معافیت از هزینه اضافی گمرک باید دارای شرایط زیر باشند:
اثاثیه و هدایا باید بصورت شخصی و در مقادیر غیرتجاری باشد. اثاثیه و هدایای مذکور مشمول مقررات ممنوعیت و محدودیت مندرج در قانون گمرک و سایر قوانین نباشد. ارزش یک هدیه نباید بیش از ۳۰۰۰ ریال قطر (۸۲۵ دلار آمریکا یا حدود ۳۰ میلیون تومان) باشد. تعداد سیگارهای مشمول معافیت نباید از (۴۰۰) چهارصد نخ تجاوز کند و می توان آنرا با ۲۰ سیگار برگ یا ۳۰۰ گرم تنباکوی خرد شده برای پیپ یا ۵۰۰ گرم تنباکوی خام جایگزین کرد، مشروط بر اینکه ارزش آن از سه هزار (۳۰۰۰) ریال قطری بیشتر نباشد. در صورتیکه ارزش آنها بیش از مقدار تعیین شده باشد، حقوق گمرکی بابت این افزایش دریافت می شود.
خودداری از تسلیم اظهارنامه، ارائه اطلاعات نادرست یا خودداری از ارائه اطلاعات تکمیلی به گمرک در مورد منبع ارز، اسناد مالی قابل معامله، فلزات گرانقیمت یا سنگ های قیمتی مشمول مجازات حبس حداکثر تا سه سال یا جزای نقدی بین ۱۰۰ هزار تا ۵۰۰ هزار ریال قطری (حدود ۲۷ هزار تا ۱۳۷ هزار دلار) یا دو برابر وجوه منتقل شده به همراه ضبظ اموال خواهد بود.
منبع:

1401/08/24
11:57:08
0.0 / 5
107
تگهای خبر: سفر , كانال , گردشگران , مسافر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1401

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912