فراجا گردشگری
اقدامی عجیب،

کاشت کلم و کاهو در زمین گلف کاخ مروارید !

کاشت کلم و کاهو در زمین گلف کاخ مروارید ! فراجا: فراجا: زمین گلف کاخ مروارید که فدراسیون گلف ایران معتقد می باشد به رونق این ورزش در استان البرز کمک بزرگی می کند برای کاشت کلم و کاهو در اختیار کشاورزان قرار گرفته است.به گزارش فراجا به نقل از مهر، کاخ مروارید در استان البرز مجموعه منحصر به فرد و بزرگی است که مرمت آن صد تا ۱۵۰ میلیارد تومان پول نیاز دارد گستردگی این مجموعه باعث شده تا سرمایه گذاران کمتری بتوانند این مجموعه را در اختیار بگیرند از آن طرف به سبب فرسودگی مجموعه؛ هزینه های مرمت در آن کم نیست. در کنار همه این مسائل عدم مالکیت وزارت میراث فرهنگی، بزرگترین مانع پیش رو برای ساماندهی کاخ مروارید است.
از سویی این کاخ چندین مجموعه در کنار خود دارد که می توان آنها را احیا و تغییر کاربری داد تا آن زمان که بتوان کل مجموعه را مرمت و بازسازی کرد.
زمین گلف این کاخ یکی از با اهمیت ترین بخش های آن به شمار می آید. این زمین گلف از نظر مدیران فدراسیون گلف کشور به عنوان یک ظرفیت مهم دیده می شود.هر از چندگاهی درباره ی اختصاص زمین گلف کاخ مروارید به این فدراسیون صحبت هایی می شود اما این مساله تا امروز به نتیجه نرسیده است به عنوان مثال هفت سال پیش هم رقیه علیدوست رییس هیأت گلف استان البرز گفته بود باوجود پیگیری های فراوان احیا زمین گُلف مجموعه فرهنگی گردشگری کاخ مروارید کرج به سال آینده موکول شد.
چند روز پیش هم مهرداد جمشیدی دبیر فدراسیون گلف بیان کرده بود: اگر زمین کاخ مروارید به ورزش گلف اختصاص داده شود، بدون شک این رشته در استان رونق خاصی خواهد گرفت.
در این باره فریدون محمدی مدیرکل میراث فرهنگی استان البرز به خبرنگار مهر اظهار داشت: این کاخ در گذشته فرودگاه اختصاصی و زمین گلف داشته است اما الان زمین گلف حدودا محو شده و جزو فضای سبز کاخ قرار دارد و بجای آن تا سالهای قبل کاهو و کلم می کاشتند چون زمین گلف را به کشاورزان داده بودند. ولی حالا زمین گلفی که در محدوده ۱۲۰ هکتاری قرار دارد باید احیا شود.
وی اظهار داشت: زمین کاخ مروارید بر طبق قراردادی که دادستان کرج تنظیم کرده در اختیار یک ارگان قرار گرفته است اما از آنجائیکه کاخ ثبت ملی است این محوطه به میراث فرهنگی استان البرز رسیده است همین طور ۳۰ هکتار از فضای اطراف و دریاچه نیز به شهرداری واگذار شد تا فضای سبز مجموعه را حفظ کند.


منبع:

1401/09/04
13:38:37
0.0 / 5
232
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1401

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912