فراجا گردشگری
وزیر میراث فرهنگی:

حقوق بانوان در بطن فرهنگ و تمدن و معماری یزدی ها ملموس است

حقوق بانوان در بطن فرهنگ و تمدن و معماری یزدی ها ملموس است به گزارش فراجا، یزد وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ضمن اشاره به علاقه گردشگر های خارجی به فرهنگ و تمدن ایرانی اظهار داشت: در بطن فرهنگ و تمدن و معماری یزدی ها، رعایت حقوق بانوان به وضوح قابل مشاهده می باشد.


«عزت الله ضرغامی» در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به اینکه تمام گرفتاری های ما اینست که نتوانستیم به لسان قوم، دین را به مردم معرفی نماییم، عنوان کرد: نتوانستیم به نوجوانان و جوانان با زبان خودش امر به معروف و نهی از منکر نماییم.
وی با اشاره به اینکه جوانان امروز به دنبال سخنان کوتاه و اثرگذار است، اضافه کرد: عادتی که برخی مسؤلان ما در اطاله کلام دارند سبب شده که نتوانند با فرزندان دوره دیجیتال ارتباط برقرار کنند.
ضرغامی افزود: اگر کسی بلد بود با جوانان و نوجوانان ما سخن بگوید، باید ابتدا مقداری با آنها راه می رفت و سپس اقتضائات آنها را درک می کرد.
وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار داشت: ما روی زبان جدید کار نکردیم اما دشمن کار کرد و بهره آنرا برد به نحوی که یک شبکه سعودی که ذره ای حقوق بشر در طول تاریخ برای آن مطرح نبوده، توانسته روی ذهن بخشی از نوجوانان و جوانان تأثیر بگذارد.
وی بیان نمود: گردشگر های خارجی عاشق یزد و طرفدار قنات و بادگیر و بافت تاریخی و هم طرفدار زندگی مسالمت آمیز ادیان و مذاهب مختلف هستند.
ضرغامی ضمن اشاره به جذابیت های معماری یزد و توجه به جنبه های جنسیتی معماری یزد اظهار داشت: حقوق بانوان در بطن فرهنگ مردم یزد و حتی معماری آنها وجود داشته و خارجی ها که در این شهر قدم می زنند، متوجه این مورد می شوند.
وی بیان نمود: همین مسائل سبب شده که خیلی از کشورها که پروژه ایران هراسی را کلید زدند، از آمدن گردشگر های خود به ایران جلوگیری می کنند چونکه می دانند که با حضور آنها در ایران و آشنایی با فرهنگ و تمدن ایرانی، پروژه های آنها را نقش برآب می کند.
«مهران فاطمی» استاندار یزد هم در این دیدار با عرضه گزارشی از برنامه های سفر وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به استان یزد اظهار نمود: امروز از طرح های گردشگری و صنایع دستی شهرستانهای تفت و میبد بازدید خواهیم کرد.
منبع:

1401/09/05
20:10:45
0.0 / 5
251
تگهای خبر: بافت تاریخی , توریست , سفر , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1401

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912