فراجا گردشگری
وزیر میراث فرهنگی:

شخصیت امام راحل به گردشگران بازدیدکننده از بیت تاریخی معرفی شود

شخصیت امام راحل به گردشگران بازدیدکننده از بیت تاریخی معرفی شود به گزارش فراجا، وزیر میراث فرهنگی اظهار داشت: باید شخصیت امام راحل را به گردشگران بازدیدکننده از بیت تاریخی ایشان در شهرستان خمین معرفی شود.به گزارش فراجا به نقل از مهر، سید عزت الله ضرغامی در حاشیه بازدید از بیت تاریخی امام راحل در شهر خمین در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با حضور در این بیت تصمیماتی گرفته شد و وظایف بر دوش خصوصاً در زمینه معنوی و میراث فرهنگی ناملموس که حتی با اهمیت تر از میراث فرهنگی ملموس است، مورد بحث قرار گرفت.
ضرغامی با تأکید بر این که امام راحل بشریت را احیا کرد و در حقیقت تاریخ بشر و تاریخ معاصر به دوران قبل و پس از امام (ره) تقسیم می شود، اظهار داشت: امروز جبهه مقاومت نیمی از دنیا را در اختیار دارد و این امر مدیون امام راحل است و دشمنان به این امر واقف اند و درصدد هستند با بهره گیری از ابزارهای نوین و فضای مجازی ترسیم ناصوابی از گذشته و انقلاب نشان دهند تا محبت امام را از دل مردم و جوانان خارج کنند.
وی اشاره کرد: بطور قطع این تلاش دشمنان هیچگاه به نتیجه نمی رسد، امام راحل در قلب ملت ایران جای دارند و همگان عظمت ایشان را درک می کنند و افتخار می نماییم که هویت ملت ایران با شخصیت امام خمینی گره خورده است، جوانان بسیاری با محبت امام راحل زندگی خودرا آغاز نموده اند و چنان گره ای زده اند که هیچ گاه گشودنی نیست.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اشاره کرد: وظیفه داریم توریستهایی که در بیت تاریخی امام راحل حضور می یابند، بصورت کامل و درست با شخصیت امام (ره) آشنا گردند و در حقیقت بیت تاریخی امام راحل، جماران و مرقد مطهر ایشان، زنجیره ای برای معرفی ارزش های ملی و افتخارات ملت ایران در سطح جهان است. باید برای این مجموعه طراحی خاصی داشته باشیم، متأسفانه برنامه ای برای روایت شخصیت امام در شأن ایشان وجود ندارد و اهتمام می شود برنامه ریزی در این جهت داشته باشیم تا دنیا با شخصیت واقعی امام آشنا گردند.
خمین ظرفیت های زیادی در زمینه گردشگری دارد
ضرغامی در بخش دیگری از سخنانش اشاره کرد: در خمین ظرفیت های گردشگری بسیاری وجود دارد، در بازدید امروز مسائل مربوط به خمین و کمبودها روشن شد و بطور قطع برنامه ریزی برای این شهرستان خواهیم داشت تا از همه ظرفیت ها به خوبی استفاده گردد. همه گونه مساعدت از طرف وزارتخانه در زمینه اعطای زمین، مشوق های مختلف، تسهیلات بانکی و معافیت های مختلف و … صورت خواهد گرفت.
وی با اشاره به تدوین یک بسته و تصویب آن در دولت، اظهار داشت: باتوجه به جایگاه خمین با سرعت و با قوت این بسته را عملیاتی می نماییم تا چهره خمین در زمینه گردشگری تغییر ملموسی داشته باشد.


منبع:

1401/09/12
10:09:29
0.0 / 5
417
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1402

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912