فراجا گردشگری
یك مسئول خبر داد:

بافت تاریخی روستای بیاض در شهرستان انار مرمت می شود

بافت تاریخی روستای بیاض در شهرستان انار مرمت می شود به گزارش فراجا، کرمان معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان از آغاز عملیات مرمتی بافت تاریخی روستای بیاض در شهرستان انار با مشارکت مس سرچشمه اطلاع داد.


مجتبی شفیعی امروز ۱۳ آذرماه با بیان این خبر اظهار نمود: طی این فاز از عملیات مرمتی، مسجد و بخش هایی از قلعه تاریخی موجود در بافت تاریخی بیاض مورد مرمت قرار می گیرد.
معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان ضمن اشاره به این که بافت تاریخی روستای بیاض بناهایی از دوره صفویه تا قاجاریه را در خود جای داده است، اضافه کرد: این بافت تاریخی تمامی عناصر یک بافت تاریخی منسجم شامل خانه های خشت و گلی، قلعه، مسجد، آب انبار، حمام، حسینیه و... را دارا است و از شبکه معابر زیبایی هم بهره می برد.
به گزارش گروه دریافت خبرگزاری ایسنا، وی بیان نمود: برای مرمت بافت تاریخی بیاض از استادکاران بومی بهره برده می شود و استادکاران در کنار عملیات مرمتی به هنرجویان رشته مرمت آموزش های لازم را می دهند.
شفیعی تصریح کرد: از مردم روستای بیاض درخواست می شود برای احیاء هویت بافت تاریخی این روستا با اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان همکاری کنند و درصورتیکه ملکی در این بافت تاریخی دارند در صدد مرمت و تغییر کاربری آن برآیند.
او با اشاره به اینکه کسانی که علاقه مند به مشارکت هستند می توانند از تسهیلات این اداره کل هم استفاده کنند، تصریح کرد: بافت تاریخی بیاض در یک کیلومتری روستای بیاض واقع شده است.1401/09/13
15:14:50
0.0 / 5
255
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1401

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912