فراجا گردشگری

کشف بیش از ۲۵۰ شیء در کشتی تاریخی

کشف بیش از ۲۵۰ شیء در کشتی تاریخی فراجا: باستان شناسان در کانادا 275 اثر تاریخی را در بقایای یک کشتی قرن نوزدهمی کشف کردند.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا و به نقل از آرت نت، کاوش گران با بررسی کشتی «اچ ام اس اربوس»در آب های نزدیک منطقه «جیجوی هیون» واقع در کانادا بقایای ۲۷۵ شیء همچون یک دفترچه چرمی را کشف کردند که ممکن از دست نوشته های خدمه کشتی در آن وجود داشته باشد.
دو کشتی «اچ ام اس اربوس» و «اچ ام اس ترور» در سال ۱۸۴۵ میلادی با ۱۲۸ خدمه برای یک سفر اکتشافی به سمت شمالگان حرکت کردند. یادداشتی که از آن سال کشف شده است جرئیات شکست این سفر اکتشافی را شرح داده است. هر دو این کشتی ها در یخ گیرافتادند و هیچ بازمانده ای کشف نشد.
کشتی «اچ ام س اربوس» در سپتامبر ۲۰۱۴ میلادی بطور معجزه آسایی کشف شد و از آن زمان تا حالا باستان شناسان وضعیت آنرا بطور منظم بررسی نموده اند. کشتی «اچ ام اس ترور» نیز دو سال بعد در فاصله ۷۲ کیلومتری این کشتی کشف شد.
امسال دومین فصل از کاوش کشتی «اربوس» محسوب می شد. شنا در آب های شمالگان فقط در مقطع کوتاهی از سال امکان دارد. در سال ۲۰۲۲، کاوش گران برای اولین بار به کابین مسئولان کشتی وارد شدند. در جریان اولین کاوش کشتی «اربوس» در بهار سال ۲۰۱۵ فقط تعداد کمی اثر تاریخی همچون چند ظرف آشپزخانه کشف شد.
منبع:

1401/10/06
15:03:18
0.0 / 5
270
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1401

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912