فراجا گردشگری
حاشیه نگاری خبرنگار مهر از نمایشگاه گردشگری وصنایع دستی؛

نمایشگاه را طی دو روز ببینید

نمایشگاه را طی دو روز ببینید به گزارش فراجا، بازدید از نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی سال جاری به علت وسعت سالن ها، تعداد شرکت کنندگان و اختصاص سالن های بیشتر نسبت به سالهای گذشته به زمانی بیشتر از یک روز نیاز دارد.خبرگزاری مهر _ گروه جامعه؛ شانزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته به همراه سی و ششمین نمایشگاه صنایع دستی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران راه اندازی شد در این نمایشگاه که از هجدهم تا ۲۱ بهمن ماه برپا شده؛ ۱۵ سالن به حوزه گردشگری و صنایع دستی اختصاص پیدا کرده است بنابراین وسعت برگزاری این نمایشگاه در مقایسه با سالهای گذشته بیشتر است.
همچنین در کنار برگزاری این نمایشگاه، برنامه های دیگری مانند نخستین نمایشگاه صنعت رستوران، فست فود و تجهیزات وابسته هم اجرا می شود.

ورودی این نمایشگاه برای بازدیدکنندگان از هر دو سمت ورودی بزرگراه چمران و خیابان سئول ۲۲ هزار تومان است.
گروه های دانش آموزی در این برنامه شرکت می کنند بخصوص روزهای اول و دوم برگزاری نمایشگاه که وزیر آموزش و پرورش هم در این نمایشگاه حضور پیدا کرد.
امسال تعداد کمپرها و خودرو های تاریخی پارک شده در فضای بیرونی نمایشگاه بیشتر از هر زمان دیگری بود و این خودرو ها مورد توجه بازدیدکنندگان قرار گرفت.
گروه های موسیقی گوناگونی از استانهای شرقی و جنوبی بخصوص بوشهر در بین غرفه ها تردد کرده و برنامه اجرا می کنند حضور این گروه ها در فضای سالن ها؛ اجازه برگزاری نشست های تخصصی و مذاکرات افراد را نمی دهد. این مشکلی است که سالهای گذشته هم افرادی که به دنبال مذاکرات تخصصی بودند با آن رو به رو می شدند.

فضای بزرگ نمایشگاه بین المللی و تعدد سالن ها سبب شده تا بازدیدکنندگان نتوانند در یک روز از همه سالن ها دیدن کنند. در واقع بازدید از نمایشگاه سال جاری حداقل به دو روز زمان نیاز دارد.
در حال حاضر هم این نمایشگاه تا دو روز دیگر و تا فردا ادامه دارد.

امسال خراسان جنوبی غرفه بزرگی را به خود مختص کرده است و فضای بیشتری را نسبت به استانهای دیگر در اختیار گرفته و شهرداری های شهرها آن هم در این برنامه حضور پیدا کرده اند.
گستردگی سالن مخصوص به استان اردبیل برای برگزاری برنامه شهر میزبان کشورهای اکو در سال ۲۰۲۳ هم مشهود است. ولی همچنان برنامه های این استان در سال ۲۰۲۳ برای معرفی در سطح کشورهای عضو اکو مشخص نمی باشد.
اگرچه گفته شده بود که سال جاری خبری از بوی کباب و دود و دم چادرهای عشایری نیست اما در گوشه هایی از نمایشگاه بخصوص در قسمت سالن های نمایشگاه صنایع دستی چادرهای عشایری همچنان کارکردی جز فروش آش و نان محلی ندارند هر چند در اندازه هایی کمتر از سال های گذشته.

عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی در این نمایشگاه از بامداد روز اول حضور پیدا کرده و همچنان هم در روز سوم به همراه تمام معاونان خود از غرفه های مختلف این نمایشگاه بازدید می کند. گویا ضرغامی می خواهد رکورد بازدید یک وزیر از نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی را بزند چون او تقریبا تا آخرین دقایق برگزاری نمایشگاه در بین مردم و غرفه هاست.
اگرچه تعداد شرکت کنندگان در نمایشگاه سال جاری زیاد بود اما بازدیدکنندگان آن به حد قابل قبولی نبودند این مورد مورد اعتراض افرادی بود که به قصد مذاکرات تخصصی تر به نمایشگاه آمده اند.
البته حضور مردم در دو روز آخر نمایشگاه که همزمان با روزهای تعطیل آخر هفته است بیشتر می شود.
امسال تبلیغات میدانی و تصویری و خبری نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی کمتر از همیشه بود به نحوی که در سطح شهر هم بنرهای تبلیغاتی کمتری وجود داشت.


منبع:

1401/11/23
14:39:09
0.0 / 5
360
تگهای خبر: آموزش , تبلیغات , خودرو , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1402

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912