فراجا گردشگری
ضرغامی:

حضور گردشگران کشورهای عضو اکو در ایران تسهیل می شود

حضور گردشگران کشورهای عضو اکو در ایران تسهیل می شود فراجا: به گزارش فراجا، اردبیل وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با تاکید بر این که سوءتفاهم های سیاسی بین کشورها نباید در حوزه گردشگری خللی وارد کند، اظهار داشت: حضور گردشگران کشورهای عضو اکو در ایران با حرکت در راه حذف روادید، تسهیل می شود.


سیدعزت الله ضرغامی ۱۳ مهر در پنجمین نشست وزرای گردشگری کشورهای اکو که در نگارخانه خطایی مجموعه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی برگزار شد، اظهار نمود: در مقاطع مختلفی شاهد رخداد برخی سوءتفاهم های سیاسی بین کشورها هستیم و این مورد نباید در گردشگری خلل و وقفه ای ایجاد نماید و با عنایت به جمعیت بیشتر از ۵۰۰ میلیون نفری کشورهای عضو اکو، این مورد دارای اهمیت ویژه است.

وی ادامه داد: از دبیرخانه سازمان اکو درخواست داریم که عدم ایجاد خلل در صنعت توریسم کشورها در زمان وقوع سوءتفاهم های سیاسی را به شکل جدی بررسی و پیگیری کنند چونکه گردشگری روابط بین دولت ها را پایدار و محکم می کند و همه بخش های اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی را در برمی گیرد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: در جمهوری اسلامی ایران حرکتی را آغاز کردیم تا حضور گردشگران کشورهای عضو اکو را تسهیل نماییم که یکی از آنها تسهیل در روادید است که با وزارت امور خارجه همکاری خیلی نزدیکی صورت گرفته و آرام به سمت حذف روادید بین کشورها حرکت می نماییم.

ضرغامی خاطرنشان کرد: امروز محیط زیست جهان در خطر جدی است، باید کشورهایی که سالیان طولانی کشور خویش را با گازهای گلخانه ای اداره کردند، توسط کشورهای عضو اکو که حامی واقعی گردشگری سبز هستند، برای حفظ محیط زیست مورد خطاب جدی قرار بگیرند.

اهمیت برنامه ریزی برای پیشگیری از صدمه گردشگری به محیط زیست

وی افزود: در بالاترین سطح جمهوری اسلامی ایران، در زمینه گردشگری و طبیعت اقدامات ویژه ای در دستور کار است و اگر برنامه ریزی های مناسبی در حوزه گردشگری سبز صورت بگیرد، از صدمه های گردشگری به طبیعت جلوگیری خواهد شد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: معماری و سازه های ایران در گذشته های دور برای حفظ محیط زیست بوده و خیلی از بافت هایی که در این حوزه می باشد به ثبت جهانی رسیده، شامل قنات هایی که برای حفظ و نگهداری آب های زیرزمینی، با کیلومترها سازه، شاهد مهندسی جالب توجهی در زیرزمین هستیم.

ضرغامی با تقدیر از میزبانی اردبیل، اظهار نمود: استان اردبیل با دارا بودن میراث فرهنگی و تاریخی، طبیعت، آب وهوای مناسب، امکانات گردشگری، موقعیت جغرافیایی برای کشورهای همسایه و دست رسی به همه مواهب گردشگری در فواصل کوتاه، تبدیل به قطب جهانی گردشگری شده است که باید بیش تر به کشورهای مختلف جهان معرفی شود.

منبع:

1402/07/15
10:50:58
0.0 / 5
246
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1402

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912