فراجا گردشگری

شب دانشنامه فرهنگ مردم ایران

شب دانشنامه فرهنگ مردم ایران فراجا: به گزارش فراجا، شبِ «دانشنامه فرهنگ مردم ایران» که هفتمین جلد آن اخیرا انتشار یافته است، برگزار می گردد.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا، این نشست که هفتصدمین شب مجله بخاراست با همکاری مرکز دائرةالمعارف بزرگ اسلامی و خانه اندیشمندان علوم انسانی، روز دوشنبه، هفدهم مهرماه از ساعت ۱۷ در تالار فردوسی خانه اندیشمندان علوم انسانی واقع در خیابان نجات اللهی (ویلا)، نبش خیابان ورشو برگزار می شود.
در این جلسه کاظم موسوی بجنوردی، علی بلوکباشی، جلال الدّین رفیع فر، ابوالقاسم اسماعیل پور، علی رضا حسن زاده، محمّد جعفری قنواتی و علی دهباشی سخنرانی خواهند کرد.
در معرفی جلد هفتم دانشنامه «فرهنگ مردم ایران» که زیر نظر کاظم موسوی بجنوردی و ویراستاری علمی محمّد جعفری (قنواتی) انتشار یافته، عنوان شده است: دانشنامه «فرهنگ مردم ایران» دانشنامه ای تخصّصی در رابطه با فولکلور و فرهنگ عامه مردم ایران است. این دانشنامه عمده ترین مباحث فرهنگ مادی و معنوی مردم مناطق مختلف ایران را دربرمی گیرد که در ۲۰ کد طبقه بندی شده است؛ خوراک، پوشاک، بازی و نمایش، هنر و صنایع دستی، موسیقی، ادبیات عامه، طب عامیانه، باورها و اعتقادات، آداب و رسوم، نهادها و مؤسسات در رابطه با مردم شناسی و فرهنگ عامه، شخصیت ها و صاحب نظران تأثیرگذار در این حوزه، کتاب ها و متون فولکلوریک بعضی از کدهای این مجموعه است که به فرهنگ مادی و معنوی مردم مناطق مختلف ایران می پردازد.

بیشتر از ۱۲۰ پژوهشگر و مؤلّف ایرانی و خارجی با این دانشنامه همکاری مداوم داشته و تحقیق و تألیف مقالات آنرا برعهده دارند. شماری از مؤلفان و پژوهشگران همکار با این دانشنامه در زمره‌ی برجسته ترین دانشمندان و محقّقان ایران و جهان هستند و برخی دیگر دانش آموختگان جوانی اند که با گذراندن دوره های آموزشی در این بخش به پژوهشگران و مؤلفان حرفه ای تبدیل گشته اند.

جلد هفتم دانشنامه فرهنگ مردم ایران به حرف های «ف»، «ق» و «ک» اختصاص دارد و دارای ۱۹۶ مدخل است که با مدخل «فولکلور» شروع می شود و با مدخل «کیقباد» پایان می یابد.1402/07/16
17:43:48
0.0 / 5
263
تگهای خبر: آموزش , صنایع دستی , هنر , ویلا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1402

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912