فراجا گردشگری

کشف هزاران سکه و سنگ جواهر رومی

کشف هزاران سکه و سنگ جواهر رومی به گزارش فراجا، باستان شناسان با کاوش در یکی از محوطه های رومی واقع در ایتالیا، هزاران سکه و ده ها جواهر کشف کردند.


به گزارش فراجا به نقل از لایوساینس، باستان شناسان در ایتالیا بیشتر از سه هزار سکه و ۵۰ سنگ جواهر کشف کرده اند که روی خیلی از آنها تصاویر خدایان روم باستان نقش بسته است.
بر مبنای اطلاعیه ای که توسط وزارت فرهنگ ایتالیا انتشار یافته، این اکتشاف بزرگ در جریان جستجوهای چندین ساله در محوطه باستانی «کلاترنا» (Claterna)، یک شهر رومی نزدیک به «بولونیا»ی امروزی صورت گرفته است.
یکی از مقام های وزارت فرهنگ ایتالیا ضمن اشاره به اهمیت و تعداد اشیا تاریخی که به تازگی در این محوطه کشف شده است، از این محوطه باستانی بعنوان «پمپئی شمال» یاد کرد.
باستان شناسان پیشتر در این محوطه بقایای خیابان، اقامتگاهی با موزائیک های رنگارنگ و حمام های رومی را پیدا کرده بودند. بر مبنای بیانیه رسمی وزارت فرهنگ ایتالیا، بخش زیادی از این سکه ها که به تازگی در این محوطه کشف شده از جنس برنز و نقره ساخته شده اند.


در جریان بررسی این سکه ها، توجه محققان به یک سکه کمیاب جلب شد که در واقع سکه نقره ای است که در ۹۷ قبل از میلاد ضرب شده است.
باستان شناسان این سکه نقره ای را درحالی کشف کردند که در بقایای راهرو یک تماشاخانه پنهان شده بود.
محققان با در نظر گرفتن این سکه دریافتند که این تماشاخانه در اواخر قرن یکم قبل از میلاد، یعنی زمانیکه «کلاترنا» یک مرکز تجاری برای رومیان باستان بود، ساخته شده است.
باستان شناسان همینطور ده ها سنگ جواهر رنگین کشف کرده اند که روی آنها تصویری از اساطیر رومی و بناهای مهم حکاکی شده بود.
کاوش در این محوطه همچنان ادامه خواهد داشت؛ چونکه محققان تابحال فقط یک دهم یا حدود ۱۸ هکتار از این شهر باستانی را کاوش کرده اند.
منبع:

1402/08/28
00:02:39
0.0 / 5
118
تگهای خبر: اقامت , باستان شناس , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1402

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912