فراجا گردشگری

دستورالعمل طرح گردشگری آبی تدوین می شود

دستورالعمل طرح گردشگری آبی تدوین می شود فراجا: تفاهم نامه همکاری شرکت توسعه گردشگری ایران و شرکت مدیریت منابع آب ایران بمنظور سرمایه گذاری و اجرای طرح های گردشگری در تاسیسات و پیکره های آبی کشور به امضا رسید.به گزارش فراجا به نقل از روابط عمومی شرکت توسعه گردشگری ایران، محمد جوانبخت معاون وزیر و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران در نشستی که امروز ۲۹ آذرماه ۱۴۰۲ بمنظور عقد تفاهم نامه بین شرکت های مدیریت آب و توسعه گردشگری ایران در محل این شرکت برگزار گردید، اظهار داشت: بخش آب کشور دارای ظرفیتهای بالایی در حوزه گردشگریست و می توان با بهره گیری از این ظرفیت، ارزش افزوده و اشتغالزایی را افزایش داد.
وی افزود: شرکت مدیریت منابع آب ایران با هدف توسعه گردشگری در تأسیسات و پیکره های آبی، دستورالعمل طرح گردشگری طرح های آبی را تدوین کرده است که برمبنای آن، می توان با اجاره اراضی پیرامون دریاچه ها و سدها، فرصت های سرمایه گذاری را ایجاد کرد.
علی همتی مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری ایران نیز در این جلسه اظهار داشت: شرکت توسعه گردشگری ایران به عنوان یکی از بزرگ ترین شرکت های گردشگری در کشور، آماده همکاری با شرکت مدیریت منابع آب ایران در حوزه توسعه طرح های گردشگری در تأسیسات و پیکره های آبی است.
وی اشاره کرد: شرکت توسعه با بهره بردن از تجربه و دانش فنی خود، می تواند در مطالعه، پتانسیل یابی، تامین منابع مالی و اجرای پروژه های گردشگری در بخش آب کشور نقش مؤثری ایفا کند.
مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری ایران اظهار داشت: این شرکت جهت توسعه گردشگری ایران از ظرفیتهای وزارت نیرو و مناطق بکر آبی که در اختیار این وزارتخانه است استقبال می کند.
در این جلسه قرار شد که توسعه همکاریهای مشترک و بهره مندی از ظرفیت، توانمندی و تجارب طرفین و همین طور مشارکت در توسعه سرمایه گذاری و اجرای طرح های گردشگری در تأسیسات و پیکره های آبی صورت گیرد.
مطالعه، پتانسیل یابی، تامین منابع مالی و سرمایه گذاری در بخش آب کشور و اجرای پروژه های گردشگری، همکاری در ایجاد بانک اطلاعاتی جاذبه ها و ظرفیتهای موجود گردشگری در تأسیسات و پیکره های آبی کشور و ارائه طرح های اجرائی بمنظور بهره برداری بهینه از اراضی مجاور دریاچه های سدها و محوطه پیرامونی تأسیسات و پیکره های آبی جزء اهداف این تفاهم نامه است.


منبع:

1402/10/01
14:01:43
0.0 / 5
293
تگهای خبر: جاذبه , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1402

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912