فراجا گردشگری
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح كرد؛

تدوین سند اربعین با مشارکت دو آستان مقدس حسینی(ع) و عباسی(ع)

تدوین سند اربعین با مشارکت دو آستان مقدس حسینی(ع) و عباسی(ع) فراجا: دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در مسافرت به عراق با آیت الله شیخ عبدالمهدی کربلایی، متولی شرعی حرم مطهر امام حسین(ع) و آیت الله سید احمد الصافی، متولی شرعی حرم مطهر حضرت اباالفضل العباس(ع) دیدار نمود.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی شورایعالی انقلاب فرهنگی، حجت الاسلام عبدالحسین خسروپناه، دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی در مسافرت به عراق با آیت الله شیخ عبدالمهدی کربلایی، متولی شرعی حرم مطهر امام حسین(ع) و آیت الله سید احمد الصافی، متولی شرعی حرم مطهر حضرت اباالفضل العباس(ع) دیدار نمود.
دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی با عیادت از آیت الله سید عبدالمهدی کربلایی، تولیت عتبه مقدسه حسینی(ع) و آرزوی سلامتی و شفای عاجل برای وی، به بیان فعالیتهای شورایعالی انقلاب فرهنگی پرداخت.
وی ضمن اشاره به اهمیت فعالیتهای علمی، فرهنگی و دینی در کشور به تهیه اسناد راهبردی و نظارت بر اجرای این اسناد در عرصه اجرائی پرداخت و از متولی شرعی حرم مطهر امام حسین (ع) تقاضا کرد تا در تهیه و تدوین اسنادی همچون سند اربعین با دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی همکاری داشته باشد.
آیت الله سید عبدالمهدی کربلایی ضمن عرض خوش آمد گویی به دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی و هیئت همراه، شهادت برخی از مردم مظلوم کرمان را به دست ایادی استکبار را به وی و عموم مردم متدین ایران تسلیت گفت.
وی ضمن اشاره به توضیحات حجت الاسلام خسروپناه درباب فعالیتهای شورایعالی انقلاب فرهنگی، این شورا را از حوزه های علمی و فرهنگی مهم توصیف کرد و در ادامه به تشریح فعالیتهای علمی و دینی عتبه در گسترش دانشگاه ها و مدارس علمی در کربلا و سایر شهرهای کشور عراق پرداخت.
دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی همین طور در ادامه این سفر با آیت الله سید احمد الصافی، متولی شرعی حرم مطهر حضرت اباالفضل العباس(ع) تولیت عتبه مقدسه عباسیه دیدار نمود. در این نشست که در دفتر آیت الله الصافی متولی، شرعی حرم مطهر حضرت اباالفضل العباس(ع) برگزار شد، دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی به اهم فعالیتهای شورایعالی انقلاب فرهنگی پرداخت.
خسروپناه ضمن اشاره به اسناد مهم راهبردی در عرصه های علمی و فرهنگی به سند مهدویت(عج)، سند زیارت و سند اربعین اشاره نمود و خواهان مشارکت عتبه مقدسه در اظهار نظر کارشناسی در نهایی کردن سند اربعین شد.
آیت الله سید احمد الصافی، امام جمعه کربلا نیز ضمن خوش آمدگویی به دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی و هیئت همراه، فعالیتهای شورایعالی را مهم و اساسی توصیف و برای همکاری در تهیه سند اربعین اعلام آمادگی کرد.
دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی همین طور در مسافرت به عراق، در مزار محمد ابن عثمان عمری یکی از نواب اربعه در عراق حضور یافت و زیارت کرد.1402/10/17
09:37:34
0.0 / 5
211
تگهای خبر: سفر , شهر , مسافر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1402

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912