فراجا گردشگری

هواپیمای برقی فرصتی در سبز شدن صنعت توریسم است؟

هواپیمای برقی فرصتی در سبز شدن صنعت توریسم است؟ به گزارش فراجا، خراسان رضوی گردشگری ۱۰ درصد از تولید ناخالص داخلی جهان را تشکیل و ۳۲۰ میلیون نفر را استخدام کرده همینطور ۸ درصد از انتشار کربن جهانی حاصل فعالیت این صنعت است.


به نقل از ویفروم، رویدادهای شدید آب وهوایی با سرعتی فزاینده و اخطار دهنده بر کل جهان تاثیر می گذارند و این کارهای انسانی سبب تغییر اقلیم می شوند.
صنعت سفر و گردشگری به سبب افزایش تعداد و شدت آتشسوزی ها، سیل، خشکسالی و طوفان های بزرگ در معرض خطر قرار دارد. این صنعت باید برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و پشتیبانی از بقای اقتصادی خود، تاثیر خویش را بر آب و هوا کم کند.
صنعت سفر و گردشگری بعد از کووید-۱۹ سر و صدای بسیاری کرده است و پیشبینی می شود در دهه آینده و بعد از آن رشد قابل توجهی داشته باشد. مقابله با گردشگری بیش از اندازه بعنوان بخشی از اخلاق و مدل گردشگری پایدارتر و مسئولانه تر و برای دستیابی به اهداف خالص صفر ضروریست.
زمانیکه گردشگری مسئولانه در سال ۲۰۰۲، پیش از اجلاس جهانی توسعه پایدار در ژوهانسبورگ، تعریف شد، هیچ اشاره خاصی به تاثیر این صنعت بر تغییرات آب و هوا وجود نداشت. تنها در ۲۰ سال قبل مشخص شد که حالا این مورد اولویت اصلی صنعت است.
تخمین های مختلفی در مورد تاثیر سفر و گردشگری بر انتشار کربن وجود دارد اما نتایج تحقیق اخیر تاثیر این صنعت را ۸ درصد از انتشار کربن جهانی نشان میدهد.
همه بازیگران اصلی، میهمان نوازی مدل زیست محیطی، اجتماعی و حاکمیتی را پذیرفته اند و متعهد به کاهش ردپای کربن خود شدند. آنها با بهره گیری از گواهینامه هایی درحال کوشش برای کاهش تاثیر ساختمان های خود با بازسازی ساختمان های قدیمی و تحمیل قوانین سختگیرانه زیست محیطی بر توسعه دهندگان، معماران، طراحان و مهندسان هستند.
صحبت های زیادی در مورد تاثیر حمل و نقل هوایی بر انتشار گازهای گلخانه ای جهانی وجود دارد و همانطور که گفته شد، مهم می باشد که روی کاهش انتشار گازهای گلخانه ای این صنعت کار نماییم چونکه در سال های آتی به رشد خود ادامه می دهد.
در این مورد دو فرصت اصلی وجود دارد که نشانه های امید را عرضه کرده و شامل سوخت پایدار هوانوردی و هواپیماهای الکتریکی است. هواپیماهای برقی و هیبریدی تا پایان این دهه به حقیقت تبدیل خواهند شد.
تبدیل شدن به یک صنعت خالص صفر، سفری طولانی برای هوانوردی خواهد بود اما بازیگران اصلی آن متعهد هستند تا سال ۲۰۵۰ به این هدف دست یابند.
در صورتیکه هنوز کارهای زیادی باید صورت گیرد تا گردشگری مسئولانه به سفر مشترک برای همه سهامداران صنعت تبدیل گردد، در ۲۰ سال قبل کارهای زیادی در این زمینه انجام شده است.1402/10/29
12:40:43
0.0 / 5
194
تگهای خبر: سفر , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1402

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912