فراجا گردشگری
در گزارش فراجا مطرح شد؛

اجرای طرح جامع گردشگری با ظرفیت اشتغال ۸۰۰ نفر در صومعه سرا

اجرای طرح جامع گردشگری با ظرفیت اشتغال ۸۰۰ نفر در صومعه سرا فراجا: وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از اجرای طرح جامع گردشگری با ظرفیت اشتغال 800 نفر در صومعه سرا آگاهی داد.عزت الله ضرغامی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: ظرفیتهای گیلان در سه حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کم نظیر است و هم پوشانی خوبی در این سه حوزه وجود دارد.
وزیر میراث فرهنگی با اشاره به این که گیلان در سه بخش میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی جزو استانهای پیش گام است، اظهار داشت: گیلان به جهت ظرفیت ها و قابلیت های کم نظیری که در بخش های مختلف دارد سالانه میزبان میلیونها توریست و مسافر است.
ضرغامی با اعلان اینکه اقتصاد گردشگری در گیلان تقویت می شود، افزود: با گسترش زیرساخت های گردشگری و فراهم سازی امکانات می توان از مواهب باارزش تاریخی و طبیعی گیلان بهره گرفت.
وی با انتقاد از عملکرد ضعیف در عرصه تامین و تقویت زیرساخت های گردشگری گیلان در ادوار گذشته اضافه کرد: دولت سیزدهم تلاش می کند در عرصه های مهم چالش ها و خلاء های زیرساختی را خصوصاً در بخش گردشگری پر کند.
لزوم رفع موانع سرمایه گذاری در عرصه گردشگری
وزیر میراث فرهنگی با اشاره به چندمین سفرش به گیلان بیان کرد: با بازدید از نقاط مختلف گیلان بدنبال حل ریشه ای مشکلات در همان منطقه و محل هستیم و تصمیماتی که در محل گرفته می شود اثرگذار تر است تا این که در پایتخت پیگیری شود.
ضرغامی با تأکید بر لزوم رفع موانع سرمایه گذاری حوزه گردشگری افزود: مانع زدایی در عرصه اشتغال و سرمایه گذاری بخش گردشگری مورد توجه است.
وی با اشاره به بازدید از مناره بازار صومعه سرا اضافه کرد: این بنای تاریخی از مهندسی و معماری خوبی تشکیل شده و پایداری و قوام قابل قبولی دارد و می تواند بستری برای سرمایه گذاری باشد.
وزیر میراث فرهنگی با اعلان اینکه مناره بازار صومعه سرا فرصت سرمایه گذاری خوبی در عرصه گردشگری دارد، اظهار داشت: اراضی اطراف مناره بازار صومعه سرا تملک شده و آماده برای واگذاری به بخش خصوصی در امتداد سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال است.
ضرغامی از اجرای طرح جامع گردشگری در زمینی به مساحت ۴۰۰ هکتار در صومعه سرا آگاهی داد و افزود: با اجرای این طرح بزرگ گردشگری در صومعه سرا برای بیش از ۸۰۰ نفر شغل ایجاد می شود.
وی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه ای فی ما بین جهاد و میراث فرهنگی اضافه کرد: برای اجرای طرح جامع گردشگری در صومعه سرا با کمک جهاد کشاورزی موانع را بر می داریم.

1402/10/30
13:28:22
0.0 / 5
196
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1402

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912