فراجا گردشگری

عربستان به رؤیای خود نزدیک شد؟

عربستان به رؤیای خود نزدیک شد؟ به گزارش فراجا، عربستان در سال ۲۰۲۳ روند چشم گیر و نجومی گردشگری را ادامه داد و با جذب ۲۷.۵ میلیون گردشگر، ۶۶ درصد رشد داشت؛ بدین سان رکورد آمار سفر به این کشور تا قبل از همه گیری کرونا هم شکست.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا، بر مبنای جدید ترین داده های رسمی منتشرشده از جانب سازمان جهانی گردشگری، عربستان که در سال ۲۰۲۲ با جذب ۱۶.۵ میلیون توریست سریع ترین رشد را در زمینه گردشگری جهان به خود اختصاص داده بود، در سال ۲۰۲۳ هم همچنان به این روند نجومی ادامه داد و توانست با ثبت رشد ۶۶ درصدی، شمار توریستهای خارجی خویش را به حدود ۲۷.۵ میلیون نفر برساند.
این آمار و ارقام چشم گیر برای کشوری که تا همین چند سال پیش، بیشتر مسافران آنرا زائرین حج و عمره تشکیل می دادند، چیزی شبیه یک رؤیا بود که با سرمایه گذاری هنگفت در زمینه جذب گردشگر به روش های مختلف، از میزبانی از رقابت های مهم ورزشی و دعوت از ستاره های جهانی فوتبال تا ساخت و توسعه جاذبه ها و زیرساخت های گردشگری تحقق یافته است.
عربستان همچون معدود مناطق جهان است که نه تنها از آمارهای قبل از کرونا (سال ۲۰۱۹) پیشی گرفته، بلکه از آن ۵۶ درصد فراتر رفته است.
داده پردازی ها نشان داده است ماه های مارس، ژوئن و دسامبر ۲۰۲۳ اوج ورود مسافران بین الملی به عربستان بوده و این کشور در آن ماه ها به ترتیب میزبان ۲.۸۶ میلیون نفر، ۲.۸۴ میلیون نفر و ۲.۰۹ میلیون نفر مسافر بوده است.
آمار گردشگری عربستان در مقایسه با قبل از همه گیری کرونا (۲۰۱۹)


منبع:

1402/11/07
09:18:28
0.0 / 5
314
تگهای خبر: توریست , جاذبه , سفر , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912