فراجا گردشگری
از نمایشگاه گردشگری چه خبر؟

حضور ۱۲ کشور خارجی برای خنثی سازی پروژه ایران هراسی

حضور ۱۲ کشور خارجی برای خنثی سازی پروژه ایران هراسی به گزارش فراجا، یکی از اتفاقاتی که در جریان برگزاری نمایشگاه هفدهم گردشگری خواهد افتاد؛ حضور قطعی ۱۲ کشور خارجی است. وزارت میراث فرهنگی این اقدام را مقابله با جریانات ایران هراسانه می داند.به گزارش فراجا به نقل از مهر، هفدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران بعنوان بزرگترین نمایشگاه گردشگری ایران از تاریخ ۲۳ تا ۲۶ بهمن ماه سالجاری برای نخستین بار با پوشش کامل محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران در ۲۰ سالن و فضایی بالغ بر ۶۰ هزار متر مربع (۳۵ هزار متر مربع فضای مفید) انجام می شود.
برپایی این نمایشگاه بعنوان بزرگترین رویداد نمایشگاهی گردشگری کشور در تقویم رویدادهای سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) به صورت رسمی ثبت شده است.
رئیس سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) دبیر کل سازمان های بین المللی، اکو ACD و D۸ و مدیرکل امور اقتصادی OIC از میهمانان ویژه نمایشگاه سال جاری هستند که در مراسم افتتاحیه هم حاضر خواهند بود. در نمایشگاه هفدهم کلیه استانهای کشور در ۹ سالن فعالان بخش خصوصی گردشگری و شرکتهای دانش بنیان در ۹ سالن بخش مشارکت کنندگان خارجی در یک سالن و فعالان گردشگری سلامت در یک سالن اختصاصی جانمایی شده اند.
رویکرد اصلی نمایشگاه استان محور است و استان ها با عنایت به محورها و قطب های گردشگری کشور محور غرب محور شمال غرب محور خزر محور خلیج فارس محور تهران و دماوند محور مرکز و زاگرس محور شرق و محور پرشیا در نمایشگاه حاضر شده اند.
نمایشگاه مهم ترین گردهمایی سالانه فعالان گردشگری و محلی برای تبلور اتحاد اقوام ایران زمین است. ۱۵۰۰ فرصت یکی دیگر از نگاههای نمایشگاه سال جاری عرضه طرح های سرمایه گذاری گردشگریست. اطلاعات بالغ سرمایه گذاری گردشگری و ۶۰۰ بسته سرمایه گذاری گردشگری در سرتاسر کشور احصا شده و در نمایشگاه سال جاری در غرفه های استان ها رونمایی می شود.
نمایش ظرفیتهای مقاصد گردشگری کشور در نمایشگاه سالجاری با رویکرد برندینگ شهرها نظیر سمنان، عضو اتحادیه بین المللی شهر های راه ابریشم یزد پایتخت گردشگری مجمع گفتگوی همکاری آسیا (ACD) در سال ۲۰۲۴» «اردبیل پایتخت گردشگری سازمان همکاری اقتصادی (ECO) در سال ۲۰۲۳» بخش دیگری از برنامه های جانبی این نمایشگاه است.
پرداختن به حوزه گردشگری سلامت هم بخش مهمی از نمایشگاه گردشگری سال جاری است به نحوی که با همکاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی بخش ویژه ای بالغ بر ۱۳۰۰ متر مربع در سالن ۳۸A به فعالان گردشگری سلامت اختصاص یافته است.
همچنین با همکاری وزارت صمت تسهیلات ویژه ای برای حضور مشارکت کنندگان خارجی در نمایشگاه سال جاری در نظر گرفته شده که این مورد تابحال منجر به حضور قطعی مشارکت کنندگان خارجی از ۱۲ کشور شامل مالزی روسیه اندونزی ونزوئلا تایلند ازبکستان، ویتنام تانزانیا سریلانکا ترکیه تاجیکستان و زیمباوه شده است که فرصت مناسبی برای افزایش تعاملات بین المللی گردشگری کشور و به تبع آن مقابله با جریانات ظالمانه ایران هراسانه است.
علاوه بر غرفه داران خارجی نمایشگاه سال جاری از کشورهای بازار هدف جا ایران در چارچوب هیأت های رسمی کشورهای خارجی نمایندگان بخش خصوصی گردشگری و یا اهالی رسانه های تخصصی بازدیدکنندگان تخصصی (visitor) خواهد داشت.
۲۰ نفر از خبرنگاران افراد تاثیر گذار و چهره های رسانه ای خارجی در مراسم افتتاحیه حضور دارند سالی B۲B اختصاصی با مساحت ۲۰۰ متر مربع در قسمت خارجی نمایشگاه با هدف گسترش مذاکرات تخصصی دوجانبه میان کسب و کارها و سایر دست اندرکاران گردشگری کشور و غرفه داران خارجی اتخاذ شده است.
مشارکت شرکتهای دانش بنیان فعال در حوزه گردشگری با هدف نمایش ظرفیت ها و دستاوردهای این قبیل کسب و کارها در این دوره نمایشگاه جلب شده است.
در کنار حمایت استانداری ها مشارکت بیشتر از ۱۵۰ شهرداری از استانهای مختلف کشور در کنار اتاق های بازرگانی و دیگر نهادهای استانی در نمایشگاه سالجاری جلب شده است.
۱۱ همایش و برنامه تخصصی در رابطه با زمانی نمایشگاه برگزار می شود که از مهم ترین آنها عبارتند از همایش ملی گردشگری سلامت در روز ۲۵ و ۲۶ بهمن از ساعت ۹ تا ۱۶ در سالن کنفرانس شماره یک.
نشست شهرداران مراکز استانهای کشور در روز ۲۴ بهمن از ساعت ۱۴ تا ۱۶ در سالن مروارید مرکز نمایشگاه های بین المللی تهران.
گردهمایی ملی راهنمایان گردشگری ۲۷ بهمن از ساعت ۹ تا ۱۲ در تالار اصفهان مرکز نمایشگاه های بین المللی تهران.
نشست سفرای مجمع کشورهای آسیایی ACD در روز ۲۴ بهمن از ساعت ۲۰ تا ۲۲ هتل استقلال تهران.
جشنواره کاراکترهای گردشگری روز ۲۴ بهمن از ساعت ۹ تا ۱۲ در سالن کنفرانس شماره یک مرکز نمایشگاه های بین المللی تهران.
همایش برندهای گردشگری خوراک روز چهارشنبه ۲۵ بهمن از ساعت ۹ تا ۱۲ در سالن مروارید مرکز نمایشگاه های بین المللی تهران.
سمپوزیوم گردشگری و سرمایه گذاری سبز در ایام ۲۳ و ۲۴ و ۲۵ بهمن از ساعتهای ۹ تا ۱۴ در سالن سبز مرکز نمایشگاه های بین المللی تهران.
همچنین فضای ویژه ای به ۲۱ میز مختلف گردشگری موضوعی اختصاص یافته است و غرفه هر استان با تم گردشگری موضوعی ویژه همان استان در نمایشگاه حاضر خواهد بود.
۱۲ میزگرد و ۵۰ دوره آموزشی تخصصی گردشگری برای علاقه مندان و فعالان گردشگری در حاشیه نمایشگاه انجام می شود.
نمایندگان ۲۰ دانشگاه و انجمن علمی دانشجویی حوزه گردشگری و دانش آموزان برتر و خلاق ۱۰ هنرستان این حوزه در قسمت ویژه ای در این نمایشگاه حاضر خواهند بود.
اعضای ویژه ای بالغ بر ۵۰۰ متر مربع در فضای باز نمایشگاه سال جاری به اقامتگاه های بوم گردی کشور اختصاص یافته است. همینطور فعالان گردشگری عشایری در چارچوب سیاه چادرهایی در فضای باز نمایشگاه مشارکت دارند.
گروه های آئینی و موسیقی استانهای مختلف کشور در فضای باز نمایشگاه برای عموم مخاطبین برنامه اجرا می کنند.
با توجه به نزدیکی زمان برگزاری نمایشگاه سالجاری (۲۳ تا ۲۶ بهمن ماه) با انتخابات مجلس شورای اسلامی، این گردهمایی بزرگ فعالان گردشگری کشور و سلسله فعالیتهای آنها در طول نمایشگاه (اعم از اجرای های گروههای آئینی و موسیقی محلی
سایت جاذبه ها و رویدادهای گردشگری مناطق مختلف کشور حضور شخصیت های فرهنگی، هنری و ورزشی تأثیرگذار در عرفه استان ها، نمایش صنایع دستی و سوغات برگزاری نمادین اقامتگاه های بومی و سیاه چادرها) ما می تواند موجبات افزایش شور و نشاط اجتماعی را فراهم آورد.
مراسم افتتاحیه نمایشگاه سال جاری از ساعت ۸ الی ۱۱ بامداد روز دوشنبه مورخ ۲۳ بهمن ماه در محل سالن اجلاس سران انجام خواهد شد.


منبع:

1402/11/21
09:32:18
0.0 / 5
163
تگهای خبر: آموزش , اقامت , بازار , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1402

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912