فراجا گردشگری
مدیركل میراث فرهنگی استان همدان اعلام كرد

پاکسازی دوده های ناشی از انفجار ترقه از گنجنامه

پاکسازی دوده های ناشی از انفجار ترقه از گنجنامه فراجا: به گزارش فراجا، همدان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان اظهار داشت: در پی پرتاب یک ترقه در شب گذشته -چهارشنبه 23 اسفند- به یکی از کتیبه های گنجنامه همدان توسط شخص یا اشخاصی و پخش دوده ناشی از آن بر روی کتیبه، بمحض دریافت اطلاع گروه مرمت برای اصلاح وضعیت به مجموعه اعزام شد.


محسن معصوم علیزاده اظهار داشت: بعد از بررسی های کارشناسی انجام شده، مشخص شد هیچ صدمه ای به بنا وارد نشده است و تنها دوده ناشی از این ترقه به درستی موجب ایجاد نگرانی برای فعالان میراث فرهنگی شده بود.
مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان همدان مطرح کرد: دقایقی پیش عملیات پاکسازی دوده ها به انتها رسید و این کتیبه باارزش به حالت اولیه خود بازگشت و امیدواریم دیگر شاهد این اتفاقات نباشیم.


وی ادامه داد: اقدامات حفاظتی لازم در شب چهارشنبه سوری در تمامی اماکن استان پیش بینی شده بود اما این اتفاق در شب گذشته و بصورت ناگهانی رخ داد که بمحض اطلاع اقدامات بعدی انجام گرفت.
به گزارش فراجا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان همدان، معصوم علیزاده افزود: صیانت از آثار نیاکان نیازمند فرهنگ سازی، توجه همگانی و نیز کمک تمام آحاده مردم را می طلبد و امیدواریم مردم در این جهت این اداره کل را یاری رسانند.

1402/12/25
12:13:41
0.0 / 5
155
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912