فراجا گردشگری
در گفتگو با مهر بیان شد؛

گرانی سفر به ایران برای ژاپنی ها، پرواز مستقیم نداریم

گرانی سفر به ایران برای ژاپنی ها، پرواز مستقیم نداریم فراجا: یكی از فعالان تورهای ورودی به ایران اظهار داشت: نرخ نهایی سفر به ایران برای گردشگران خارجی همچون ژاپنی ها گران است چون برای خیلی از كشورها پرواز مستقیم نداریم.سید عباسعلی امامیه نماینده اطلاع رسانی گردشگری ایران در ژاپن و از فعالان تورهای ورودی به كشور، به خبرنگار مهر اظهار داشت: سفر ۸ روزه به تركیه برای ژاپنی ها با ۸۰۰ دلار و سفر استاندارد به ایتالیا هم از ۹۰۰ تا هزار دلار انجام می گردد ولی آنها باید برای سفر به ایران ۳۵۰۰ دلار هزینه كنند چون پروازها به ایران بسیار گران است و از این هزینه، هزار دلار به پرواز متعلق می باشد. از جانب دیگر بهترین هتل در تهران شبی حداقل ۶۰۰ هزار تومان است كه به آژانسدار شاید تنها ده درصد تخفیف بدهند اما شركت های خصولتی از آن ها ۵۰ درصد تخفیف می گیرند اینها عواملی هستند كه در گران شدن تور تاثیر می گذارد.
وی ادامه داد: آژانس های مسافرتی در همه جای دنیا برای ورود توریست از مالیات معاف می گردند ولی ما در ایران ارزش افزوده هم می دهیم در حالیكه بعنوان نمونه در ژاپن اگر پولی از ما گرفته شود حتما آن را برمی گردانند چون معتقدند كه ارز وارد كشورشان خواهیم كرد اما در ایران این مشوق ها وجود ندارد.
امامیه اظهار داشت: چند سال پیش به خاطر اینكه گردشگری در جهان دچار ركود شده بود، در ایران هم گفتند كه ۱۵ میلیون تومان وام ۱۹ درصد خرید تجهیزات می دهیم تا بتوانیم در حوزه گردشگری فعال شوید بعد آنقدر تبصره برای ما گذاشتند كه از خیر آن گذشتیم چون گفتند باید بروید تجهیزات بخرید بعد این پول را به خریدار می دهیم نه آژانس. ازاین رو این سوبسیدها هم برای رونق كسب و كار افاقه نكرد.
امامیه درباره اینكه پكیج قیمت ها توسط آژانس های مسافرتی بسته می گردد ازاین رو آژانس ها هم در عرضه قیمت تورها دخالت دارند اظهار داشت: ما جبرا یك نرخ را تعیین می نماییم یك تور هزینه پرواز، تبلیغات و راهنما هم دارد. نرخ یك تور را كه نگاه می كنید به این معنا نیست كه همه آن هزینه به جیب آژانسدار ایرانی می رود بلكه هزینه های سربار آن زیاد است. قیمت نهایی یك تور از مبدا ایران سه برابر قیمت تورهایی است كه مبدا آن ها كشورهای دیگر هستند. این درحالی است كه كیفیت و مشكلات تورهای گردشگری ایران را هم ندارند.
امامیه بیان كرد: تنها یك رده سنی كه به ایران سفر می كنند گردشگران خارجی ایران پیر هستند درحالی كه ما تیپ زوج های جوان را هم داریم كه می توانیم آنها را به ایران جذب نماییم اما برنامه ای برایشان نداریم. در تركیه فضایی را برای عروس و دامادها درست كرده كه می توانند جشن خویش را در آنجا بگیرند در هتلی اقامت كرده و در كنارش به كلیسا بروند.
وی اضافه كرد: ما حتی پرواز مستقیم به شهرهای گردشگری كشورهای دیگر هم كم داریم. وقتی ایرلاین یك كشوری پرواز مستقیم به كشور دیگر ندارد، ایرلاین های دیگر آن خط هوایی را پر می كنند در این صورت نرخ را هم گران خواهند كرد. بعنوان مثال پرواز امارات از ژاپن به لندن ۵۵۰ دلار نرخ خواهد داشت اما به مقصد ایران هزار دلار چون هیچ پرواز مستقیمی از ژاپن به ایران وجود ندارد. نبود خط مستقیم و گران بودن این هزینه ها به گردشگران خارجی تحمیل می گردد.
وی بیان كرد: این گرانی تنها در پرواز نیست بلكه بعنوان مثال غذای یك رستوران ژاپنی در ایران گران تر از همان غذا در یكی از رستوران های كشور ژاپن است. درحالی كه غذای ژاپنی كه در ایران عرضه می گردد آن كیفیت لازم را ندارد.

1396/12/05
19:45:15
5.0 / 5
4315
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912