فراجا گردشگری
برای درمان در ایران

بیماران خارجی با ویزای توریستی

بیماران خارجی با ویزای توریستی فراجا: یك فعال گردشگری اظهار داشت گردشگران خارجی كه برای دریافت خدمات درمانی وارد كشور می گردند تا كنون بیشتر با ویزای توریستی می آمدند چون امكان حضور بلند مدت بیماران خارجی متقاضی درمان را فراهم می نماید.


سید جلیل طباطبایی ،فعال گردشگری ،به خبرنگار مهر گفت: ایران با وجود اینكه پتانسیل های زیادی در حوزه گردشگری سلامت و ارائه خدمات پزشكی با كیفیت دارد می تواند مقصد مناسبی برای بیماران متقاضی درمان و خدمات پزشكی از سایر كشورها باشد. در این زمینه سازمانهای متولی و برنامه ریزان كشور می توانند با انسجام و هماهنگی حرفه ای تر زمینه جذب مداوم بیماران متقاضی درمان را فراهم كنند. اكنون شاید یك آژانس در شرق كشور با آژانسی در كشور افغانستان تعامل كاری داشته باشدد و از آن طریق گردشگر سلامت جذب كند یا آژانس دیگر در استان خراسان رضوی یا تهران با یك آژانس در كشور تركمنستان در ارتباط باشد.
وی افزود: با این وجود هنوز این نوع كارها، منسجم و با برنامه ریزی كلان و مدون نیست. اما می توان با تدوین ساز و كار مناسب و پیروی از راهكارهای هماهنگ، فراگیر، مكانیزمی تعریف كرد تا جذب گردشگری سلامت و متقاضی درمان از كشورهای دیگر با بهره وری بهتری انجام شود.
وی درباره اینكه اتباع برخی از كشورها بنا به سیاستگذاری كشور متبوعشان مجاز نیستند برای بهره مندی از خدمات گردشگری سلامت و خدمات پزشكی ایران را انتخاب كنند گفت: ما در قوانین جاری، دستورالعمل های اجرایی كشورهای توریست فرست دخالت نمی كنیم اگر پاكستان اجازه ورود اتباعش را برای استفاده خدمات درمانی به ایران نمی دهد به دلیل قوانین و مقررات خودشان است و ما هم دخالتی نمی كنیم. مثال دیگر در حوزه ارائه خدمات درمانی به بیماران سایر كشورها درمان ناباروری است.
طباطبایی بیان كرد: با توجه به سطح كیفی بالا و امكانات كشور در درمان ناباروری، اتباع كشورهای حاشیه خلیج فارس و لبنان بسیار مشتاق هستند تا برای درمان به ایران بیایند. علاوه بر امكانات پیشرفته در این باره، دسترسی فراگیر به متخصصان با شهرت جهانی، ثبت بودن فرهنگ جامعه ایرانی در برخورد با بیماران متقاضی درمان ناباروری، حضور پزشكان متخصصان و پرستاران و كادر حرفه ای به انتخاب بیمار می تواند زمینه مساعدی برای جذب بیماران باشد به خصوص اینكه برخی از افراد می خواهند حتما از حضور بانوان پزشك بهره ببرند.
طباطبایی اظهار امیدواری كرد با برنامه ریزی و انسجام برنامه های تدوینی، تسهیل بیشتری برای سفر اتباع خارجی متقاضی خدمات پزشكی ایجاد شود و در پی آن فعالیت های مرتبط با حوزه گردشگری سلامت و گردشگری پزشكی رشد روز افزون و چشمگیری داشته باشد.
وی درباره استقبال از درمان بیماری ها توسط گردشگران خارجی در ایران گفت: تا كنون بیماری های چشم نازایی، قلب جراجی های زیبایی بیشترین مراجعان را برای بهره مندی از خدمات پزشكی ایران داشته است.
 

1396/05/22
00:20:42
5.0 / 5
5472
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912