فراجا گردشگری

بارگیری كابین های تله كابین كرمان تا 2 روز آینده

بارگیری كابین های تله كابین كرمان تا 2 روز آینده فراجا: مدیرعامل موسسه اعتباری ملل با اشاره به تأكیدات این موسسه در حفظ حیات محیط زیست و توجه جدی به این مهم در پروژه بام كرمان، اظهار نمود: نمی خواهیم درخت هایی در این منطقه بكاریم كه بعد از چند وقت از میان بروند، بلكه به دنبال آن هستیم كه از مهندسین با نام و فعال این حوزه طرح هایی را بگیریم تا بتوانیم فضای سبزی زیبا و مدرن را در بام كرمان داشته باشیم.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا، «سید امین جوادی» شامگاه سه شنبه در دیدار اعضای هیئت مدیره موسسه اعتباری ملل به عنوان معین اقتصادی منطقه كهنوج با استاندار كرمان، با تاكید بر این كه در شهرستان كهنوج به دنبال آن هستیم قولی را كه به استاندار كرمان در جهت الگوی اقتصاد مقاومتی داده ایم، اجرایی نماییم، خاطرنشان كرد: هر روز كه می گذرد الگوی اقتصاد مقاومتی را بیشتر می توانیم حس نماییم و معتقدیم در صورت موفقیت این طرح، این الگو باعث نجات و شكوفایی اقتصاد كشور خواهد شد.

وی با بیان این كه امیدواریم در شهرستان كهنوج بتوانیم كارهایی كه مورد رضایت خداوند، مقام معظم رهبری، استاندار كرمان و مردم منطقه است را انجام دهیم، به تشریح اقدامات در دست كار این معین پرداخت و اظهار داشت: یكی از برنامه های موسسه اعتباری ملل در این شهرستان مجهز كردن پشت بام های خانه های شهرستان كهنوج به سیستم انرژی خورشیدی(سولار) است تا بتوانیم در آینده نزدیك كهنوج را به شهری سبز و بدون آلاینده تبدیل نماییم.

جوادی با بیان این كه این تجهیز كردن سبب درآمد سالانه 6 تا 7 میلیون تومان برای هر خانوار كهنوجی خواهد شد، اظهار نمود: امیدواریم در سفر به استان كرمان بتوانیم كلنگ احداث بزرگترین مجتمع رفاهی بین راهی كشور را در شهرستان كهنوج به زمین بزنیم.

مدیرعامل موسسه اعتباری ملل با اشاره به این كه كهنوج فاقد امكانات رفاهی قابل ملاحظه است، اظهار داشت: امید داریم در كهنوج طبق مطالعات مشاوران كه دارای ظرفیت ها و پتانسیل های زیادی است، بتوانیم با تولید سرمایه در گردش و كمك فكری شاهد شكوفایی منطقه باشیم.

وی به راه اندازی كارخانجات تبدیلی، سردخانه، كشتارگاه و... در منطقه كهنوج اشاره نمود و اظهار داشت: شركت فرش بعنوان یكی از زیرمجموعه های موسسه اعتباری ملل و بزگترین شركت تولید و صادرات فرش در كشور هم اكنون در منطقه حضور پیدا كرده است و امیدواریم با تولید 8000 دار قالی در منطقه كهنوج، بتوانیم مشاغل خانگی این منطقه را در این حوزه راه اندازی نماییم كه در این راستا به صورت تضمینی این فرش ها خریداری و حتی به خارج از كشور هم صادر خواهد شد.

جوادی به حوزه معدنی شهرستان كهنوج و ظرفیت های این منطقه اشاره نمود و ادامه داد: با شركت ایمیدور جلسات متعددی برای بررسی وضعیت معدنی بخصوص تیتانیوم این شهرستان برگزار كردیم و به دنبال واگذاری این حوزه از جانب شركت ایمیدور هستیم كه در این راستا استقبال خوبی از جانب مهندس كرباسچیان مدیرعامل شركت ایمیدور داشته ایم.

معین اقتصادی منطقه كهنوج با تاكید بر این كه در آینده نه چندان دور كهنوج را به شهری مدرن در استان كرمان و كشور تبدیل خواهیم كرد، اضافه كرد: به دنبال تولید شهری عاری از مزاحمت های شهری و آلایندگی ها هستیم كه در این راستا شهرك صنعتی این شهرستان را در نقطه مناسبی دایر خواهیم كرد ضمن آن كه زیباسازی و مبلمان شهری را هم در دستور كار خواهیم داشت.

مدیرعامل موسسه اعتباری ملل در ادامه به پروژه های شهری كرمان هم اشاره نمود و اظهار داشت: در كرمان هم برای مجموعه بام كرمان، هم اكنون با مشكلاتی در دسترسی جاده به این پروژه روبرو هستیم اما امیدواریم تا آخر سال جاده دسترسی به این مسیر بازگشایی شود تا بتوانیم اقدامات ساخت پروژه بام كرمان را آغاز نماییم.

وی با تاكید بر این كه جاده دسترسی به بام كرمان باید بعنوان یك جاذبه گردشگری محسوب شود و برنامه های مدرن زیباسازی این جاده را در دستور كار خواهیم داشت، اضافه كرد: كابین های تله كابین كرمان هم تا 2 روز دیگر بارگیری شده و تا یك ماه آینده كابین های تله كابین به كرمان وارد خواهد شد كه در صورت تأمین زیرساخت ها، می توانیم به محض تحویل ظرف مدت 6 ماه تله كابین كرمان را راه اندازی نماییم.

جوادی با اشاره به تأكیدات این موسسه در حفظ حیات محیط زیست و توجه جدی به این مهم در پروژه بام كرمان، اظهار نمود: نمی خواهیم درخت هایی در این منطقه بكاریم كه پس از چند وقت از میان بروند، بلكه به دنبال آن هستیم كه از مهندسین با نام و فعال این حوزه طرح هایی را بگیریم تا بتوانیم فضای سبزی زیبا و مدرن را در بام كرمان داشته باشیم.

مدیرعامل موسسه اعتباری ملل در ادامه به اجرای طرح مجتمع «بهار رضوی» در كرمان اشاره نمود و اظهار داشت: سالن زیبا و منحصر به فردی در این مجموعه با 6000 متر سایت و تولید پشت بام آن به صورت فضای سبز را در دستور كار داریم كه می تواند یك مجتمع مدرن در كشور باشد.

وی طرح ها، ایده ها و الگوهای ارائه شده از جانب استاندار كرمان را موفق خواند و تصریح كرد: كشور می تواند از الگوی اقتصاد مقاومتی اجرا شده در كرمان استفاده نماید تا شاهد نجات واقعی كشور از وضعیت كنونی اقتصادی باشد، چون ایران دارای ظرفیت ها و پتانسیل های بسیار زیادی است اما بروكراسی های اداری مانع از شكوفایی آن ها هم چنین حضور مردم در امر توسعه شده است.


1396/12/10
17:25:19
5.0 / 5
4960
تگهای خبر: شهر , كهن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912