فراجا گردشگری
سفیر تركمنستان به مهر خبر داد؛

افتتاح كاخ نوروز در تركمنستان، با هیچ كشوری لغو روادید نداریم

افتتاح كاخ نوروز در تركمنستان، با هیچ كشوری لغو روادید نداریم فراجا: سفیر تركمنستان در ایران اظهار داشت: مراسم نوروز در سالن ۳ هزار نفری به نام كاخ نوروز كه شبیه به آلاچیق است، در شهر عشق آباد برگزار می گردد.احمد قربان اف سفیر تركمنستان در ایران به خبرنگار مهر اظهار داشت: ما با هیچ كشوری لغو روادید نداریم و این مورد برای سفر به كشورمان سختی بوجود می آورد اما برای صدور ویزا اگر مطابق با قوانین و مقررات باشد، مشكلی نداریم.
وی اظهار داشت: برای ویزای توریستی هر آژانسی می تواند درخواست كند اما این شرط وجود دارد كه آن آژانس با آژانس دیگری در تركمنستان قرارداد داشته باشد و یا اینكه یك فردی در تركمنستان برای توریستی كه می خواهد وارد كشور شود، دعوت نامه ارسال نماید.
قربان اف بیان كرد: درست است كه تقاضای زیادی برای صدور ویزای توریستی به كشورمان نداریم و شاید مانند تایلند و تركیه جاذبه طبیعی و تاریخی نداشته باشیم اما تاكنون نشده آژانس هایی كه با تركمنستان قرارداد دارند، درخواست ویزا از ما كنند و تقاضای آن ها رد شده باشد. تنها دلیل ما برای سخت گیری در صدور ویزا برای گردشگر كشورهای دیگر این است كه اگر صدور ویزا آزاد شود، تبعات منفی هم خواهد داشت مانند ورود مواد مخدر به كشور. بنابراین است كه دولت تركمنستان به كسانی كه دعوت نامه ای برای گردشگران ارسال می كنند می گوید كه باید مسئولیت آن دعوت را هم بپذیرند.
سفیر ایران در تركمنستان بیان كرد: زمانی بین ایران و تركمنستان تا لغو روادید هم پیش رفتیم و پرواز مستقیم داشتیم اما اكنون نداریم ما پیش از این ویزای گذر مرزی برای افراد مرزنشین داشتیم كه تا ۴۵ كیلومتر آن طرف مرز می توانستند تردد كنند.
وی اضافه كرد: اكنون دولت تركمنستان مجموعه گردشگری آوازه در كنار دریای خزر با سرمایه گذاری ۵ میلیارد دلاری بوجود آورده كه ۳۰ هتل ۵ ستاره آماده بهره برداری دارد. فاز بعدی آن هم مراكز تفریحی، گردشگری و سالن های كنسرت و غیره است. این شهرك ساحلی در آینده آمادگی دارد تا از مسابقات بین المللی میزبانی كند. این منطقه یك زمین خشك و بیابانی بود، اما با سرمایه گذاری انجام گرفته اكنون به منطقه توریستی تبدیل گشته است.
سفیر تركمنستان بیان كرد: امسال فستیوال نوروز را در تركمنستان برگزار می نماییم بنابراین سالنی به شكل آلاچیق تركمنی تولید شده كه ازدور شبیه به آلاچیق است اما از نزدیك ساختمانی گنبدی شكل است كه ۳ هزار نفر درون آن می توانند حضور داشته باشند. این ساختمان كه نامش كاخ نوروز است، در گینس به ثبت رسید. امسال برای نخستین بار مراسم نوروز در آن برگزار می گردد. ما با اینكه مانند كشورهای دیگر شاید جاذبه توریستی زیادی نداشته باشیم اما تلاش می نماییم آن را در كشورمان تولید نماییم.

1396/12/12
23:37:54
5.0 / 5
4529
تگهای خبر: توریست , جاذبه , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912