فراجا گردشگری

مرمت رباط حاج كمال با دو میلیارد

مرمت رباط حاج كمال با دو میلیارد فراجا: مدیر اداره میراث فرهنگی شهرستان رباط كریم با بیان آخر مرمت كاروانسرای تاریخی ˮحاج كمالˮ در این شهرستان از اختصاص اعتبای حدود دو میلیارد تومان برای مرمت این بنای تاریخی و در مدت زمان حدود ۱۴ سال اطلاع داد.


حمید كریمی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به موقعیت مناسب جغرافیایی شهرستان رباط كریم و رشد حضور در این شهرستان و بازدید ازبناهای تاریخی آن اظهار داشت: راه های مواصلاتی این استان عاملی در جذب توریست به استان تهران شده است، از جانب دیگر همجواری این شهرستان با فرودگاه امام خمینی (ره) و قرار گرفتن بناهای تاریخی مانند كاروانسرای حاج كمال و كاروانسرای سنگی، در رشد حضور گردشگران موثر بوده اند ازاین رو برنامه ریزی هایی هم برای مرمت بناهای تاریخی این شهرستان برنامه ریزی شده است.

او به انجام مرمت كاروانسرای "حاج كمال" و سبك سازی بام آن، انجام اقداماتی مانند نورپردازی و برق در این بنای تاریخی در طول سال های گذشته با هدف مرمت و تجهیز این بنا اطلاع داد.

وی با اشاره به انجام مرمت این بنای تاریخی در مدت زمان طولانی حدود ۱۴ سال از ۱۳۸۲ تا ۱۳۹۶ و در فازهای مختلف و به علت اختصاص مبلغ اعتبارهای مختلف در این بنای تاریخی، اضافه كرد: برای تكمیل مرمت این بنای تاریخی اعتباری حدود دو میلیارد تومان هزینه شده است.

او افزود: در فاز سوم مرمت این كاروانسرا هم بحث جانمائی ها انجام می شوند و تلاش كرده ایم تا بتوانیم در جهت اشتغال، توسعه و رونق گردشگری در شهرستان گام برداریم.افتتاح نمایشگاه صنایع دستی در كاروانسرای حاج كمال

كریمی در ادامه هم چنین از افتتاح نمایشگاه سوغات و اداب و رسوم مردم در این كاروانسرا و به مناسبت نوروز اطلاع داد.

او زمان افتتاح نمایشگاه صنایع دستی، مشاغل خانگی و سوغات شهرستان رباط كریم در این كاروانسرای تاریخی را از دو روز گذشته _۱۵ اسفند_ در این شهرستان اعلام نمود و اضافه كرد: این كاروانسرا یك مركز تفریحی، گردشگری و تجاری برای مردم خواهد بود.

انجام اقدامات عام المنفعه در كاروانسرای تاریخی

مدیر اداره میراث فرهنگی رباط كریم، با اشاره به وقف عام بودن این بنای تاریخی اظهار داشت: این كاروانسرا وقف عام است، ازاین رو برای انجام اقدامات مورد نیاز در ان نیاز به نامه نگاری با اوقاف بود كه این كار انجام و آن ها هم همكاری لازم را انجام دادند.

كریمی افزود: این بنای تاریخی اكنون با نام "عام المنفعه" استفاده می شود، كوشیده ایم تا برپایه قانون و شرع، استفاده از این بنای تاریخی با رعایت همه ملاحظات باشد.

ساخت اولین هتل با اعتبار ۱۵ میلیاردی

او در ادامه با اشاره به در دست ساخت بودن یك هتل با ۵۰ تخت توسط بخش خصوصی در این شهرستان بعنوان اولین هتل شهرستان و اعتباری معادل ۱۵ میلیارد تومان از رشد ۲۵ درصدی حضورگردشگران در سال های گذشته در بخش از استان تهران اطلاع داد.

رئیس میراث فرهنگی شهرستان رباط كریم تصریح كرد: طرح سفرهای نوروزی از ۲۵ اسفند ماه امسال تا ۱۵ فرودین ۹۷ در كشور آغاز می گردد.


1396/12/17
20:43:30
5.0 / 5
4499
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912