فراجا گردشگری
ظریف پس از نشست چهارجانبه در باكو:

ایرانی ها بزودی برای سفر به آذربایجان ویزای فرودگاهی استفاده می نمایند

ایرانی ها بزودی برای سفر به آذربایجان ویزای فرودگاهی استفاده می نمایند فراجا: وزیر امور خارجه كشورمان اظهار داشت: هم اكنون ایرانی ها برای سفر به تركیه و گرجستان احتیاج به گرفتن روادید ندارند و بزودی هموطنان ما برای گذراندن تعطیلات در كشور آذربایجان می توانند از ویزای فرودگاهی استفاده كنند.به گزارش فراجا به نقل از ایسنا، محمدجواد ظریف ظهر روز پنج شنبه پس از شركت در نخستین اجلاس همكارهای چهارجانبه ایران، آذربایجان، تركیه و گرجستان كه در شهر باكو برگزار شده بود، در یك نشست خبری مشترك با همتایان خود، با تشكر از میزبانی كشور آذربایجان جهت برگزاری این نشست، خاطرنشان كرد: ما نیازمند همكاری های منطقه ای هستیم. ما تاكید داریم كه باید منطقه قوی داشته باشیم و در قالب همكاری های دوجانبه، سه جانبه، چهارجانبه و منطقه ای، منطقه ما به منطقه قوی تبدیل می گردد.

این دیپلمات عالیرتبه كشورمان با بیان این كه «ایران، تركیه، آذربایجان و گرجستان دارای سوابق تاریخی و جغرافیایی هستند»، ادامه داد: همكاری های چهارجانبه این كشور می تواند زمینه ساز صلح و ثبات در منطقه باشد و زمینه را برای همكاری های بیشتر بین كشورهای منطقه بر مبنای احترام به حقوق بین الملل و تمامیت ارضی و حاكمیت ملی كشورها فراهم كند.

وی با ابراز امیدواری در خصوص این كه «این همكاری ها زمینه ساز همكاری های بیشتر در منطقه شود»، اظهار نمود: در بیانیه باكو در جریان برگزاری نخستین اجلاس همكاری های چهارجانبه ایران، گرجستان، تركیه و آذربایجان به این مورد اشاره شد كه كشورهای فوق می توانند همكاری های خوبی در حوزه ترانزیت، انرژی، گردشگری، صنعت و تكنولوژی داشته باشند. این همكاری ها می تواند به توسعه چهار كشور و دیگر كشورهای منطقه كمك نماید.

وی به اهمیت همكاری های چهار كشور در حوزه انرژی و ترانزیت اشاره نمود و اضافه كرد: در زمینه گردشگری هم زمینه برای رفت و آمد شهروندان چهار كشور تسهیل شده است. ما در جمهوری اسلامی ایران با تركیه و گرجستان مقررات لغو رواید را داریم و بزودی ایرانی ها می توانند برای سفر به آذربایجان از ویزای فرودگاهی استفاده كنند.

این دیپلمات عالیرتبه كشورمان بار دیگر برگزاری این گونه اجلاس های چندجانبه را حركتی خوب عنوان نمود و اضافه كرد: در جلسات آینده در مورد زمینه همكاری در هر یك از حوزه های مورد اشاره گفت وگوهای بیشتری خواهیم داشت و امیدواریم با استفاده از این همكاری ها زمینه را برای تولید و گسترش صلح و ثبات در منطقه فراهم نماییم.

به گزارش فراجا به نقل از ایسنا، وزیر امور خارجه كشورمان بامداد روز پنج شنبه جهت شركت در این اجلاس به باكو سفر كرد.
1396/12/25
18:11:41
5.0 / 5
4621
تگهای خبر: سفر , شهر , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912