فراجا گردشگری

همایش اطلاع رسانی گردشگری

همایش اطلاع رسانی گردشگری به گزارش فراجا مدیر گردشگری كانون جهانگردی و اتومبیلرانی ایران اظهار داشت نمایندگان اطلاع رسانی گردشگری ایران در همایشی كه اتاق بازرگانی ایران و كرمان میزبان آن خواهد بود شهریور ماه در كرمان گرد هم خواهند آمد.به گزارش فراجا به نقل از مهر، دومین گردهمایی نمایندگان اطلاع رسانی گردشگری ایران در خارج از كشور با حضور مدیران گردشگری اصناف، دفاتر و فعالان این صنعت و نمایندگانی از وزارت خارجه ۱۲ تا ۱۶ شهریور ماه در كرمان برگزار می شود.
پیرو برگزاری این گردهمایی نشست خبری در كانون جهانگردی و اتومبیلرانی ایران پیش از ظهر امروز پنجم شهریور ماه در سالن اجتماعات كانون اتومبیلرانی برگزار شد و عبادالرضا اسلامی مدیر گردشگری كانون جهانگردی و اتومبیلرانی ایران گفت: در این همایش ۱۴۵ نفر از فعالان گردشگری به همراه ۱۸ نماینده اطلاع رسانی گردشگری ایران در خارج از كشور حضور پیدا خواهند كرد. قرارداد همكاری با برخی از این نمایندگی ها مانند مالزی و ایتالیا لغو خواهد شد البته مالزی و ایتالیا در شرف لغو هستند چرا كه دلایل متنوعی برای این اقدام وجود دارد و انتظاراتی كه بر اساس قرارداد از آنها می رفت انجام نشده است و از كسانی كه شرایط لازم را برای ایجاد نمایندگی ها در آن كشورها دارند دعوت به كار شده است.
وی گفت: هیچ وقت اینطور نبوده یك نمایندگی اقامتی در كشوری داشته باشد اما كارهای كشور دیگری را انجام دهد. برخی افراد به دلیل عدم اقامت در كشور مورد نظر قراردادشان لغو شده است.
اسلامی درباره نمایندگی اطلاع رسانی در روسیه نیز گفت: دو گزینه برای روسیه مطرح بود اما بحث اقامت آنها به میان آمد، با سفارت و سازمان فرهنگ و ارتباطات مكاتبه شد كه اگر دوستان در این زمینه می توانند همكاری كنند معرفی شوند. طبق شیوه نامه هیچ منعی در حوزه فعالیت آنها وجود ندارد. كمیته راهبردی در معاونت گردشگری وجود دارد كه تعدادی از كشورها را به عنوان كشورهای هدف برای ایجاد نمایندگی دارای اولویت می داند. پس برخی از كشورها مورد توجه هستند كه باید ایجاد نمایندگی در كشورها مورد بررسی قرار گیرد.
مدیر گردشگری كانون جهانگردی و اتومبیلرانی ایران درباره اینكه برخی از نمایندگی ها اعلام می كنند اقلام تبلیغاتی در اختیار ندارند كه یكی از وظایف خود را انجام دهند، ادامه داد: در اولین گردهمایی تعدادی بسته حمایتی برای آنها ارسال شده است، در گردهمایی دوم نیز برای آنها چنین بسته هایی در نظر گرفته ایم حتی هر كدام از آنها كه بخواهند این بسته ها برای شان ارسال خواهد شد ما تنها در بخش زبان كره ای مشكل داشتیم كه از دوستان خواستیم چاپ این اقلام در همان كشور انجام شود.
وی گفت: نمایندگی ها هفته های فرهنگی برگزار می كنند و یا در برپایی نمایشگاه های گردشگری همكاری خواهند كرد. در نظر داریم هفته های فرهنگی در وین، اسلواكی و مسكو برگزار كنیم حتی نمایندگان اطلاع رسانی موجب شدند كه نمایشگاه گردشگری فرانسه چهار سالن اختصاصی برای ایران در نظر گرفته شود. برخی از آنها حتی توانسته اند نمایشگاه های دائمی صنایع دستی در آن كشور ایجاد كنند؛ اینها از جمله اقدامات مفید این نمایندگی ها در خارج از كشور بوده است.
 

1396/06/05
00:00:50
5.0 / 5
5306
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912