فراجا گردشگری

ركورد شكنان سفرهای نوروزی اعلام شدند

ركورد شكنان سفرهای نوروزی اعلام شدند فراجا: معاون گردشگری كشور با بیان این كه اقامت مسافران نوروزی در هشت روز تعطیلات نوروز با ۱۷ درصد رشد همراه بوده است، اظهار داشت: مازندران، گیلان، بوشهر، هرمزگان، خراسان رضوی، فارس، خوزستان و اصفهان تا كنون ركوردشكنان سفر و اقامت های نوروزی بوده اند.محمدمحب خدایی با بیان این خبر به ایسنا اظهار داشت: آمار اقامت مسافران از روز ۲۷ اسفندماه سال ۹۶ تا پنجمین روز ماه فروردین ماه سال ۹۷ به ۲۷ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر رسیده كه میانگین اقامت دو نیم شب محاسبه شده است.

وی با اشاره به نام استان هایی كه رنكینگ سفر در آن ها جابه جا شده و جزو ۱۰ استان پر اقامت قرار گرفته اند، اضافه كرد: در بعضی شهرها مدت زمان ماندگاری مسافران افزایش یافته و توزیع سفر در شهرستان ها اتفاق افتاده كه برگزاری جشنواره های مختلف و چادرهای عشایری در میان راه ها و افزایش نوروزگاه ها تا ۸۲ درصد در آن بی تاثیر نبوده است.

به گفته او، در این بازه زمانی ۳۴ میلیون نفر، جاذبه های گردشگری و تاریخی را دیده اند و ۵۴ درصد شكایت ها نسبت به نوروز سال ۹۶ كمتر شده و میزان رضایتمندی مسافران از خدمات و برنامه های نوروزی تا ۵۶ درصد افزایش داشته است.


محب خدایی درباره كنترل قیمت ها هم اظهار داشت: كمیته كنترل بازار در آخرین جلسه كه اخیرا برگزار گردید از اقدامات بخش های اثرگذار در كنترل قیمت بازار سفر تشكر كرد. برگزاری طرح «عیدانه گردشگری» تاثیر روانی زیادی روی قیمت ها داشت. نمی گوییم خطایی نشده، اما تا جایی كه اطلاع دارم برای كنترل قیمت ها تلاش و هماهنگی های خوبی انجام شده است.


او درباره خدمات رسانی ضعیف در بعضی استان ها مثل زنجان كه در اولین روزهای تعطیلات اخطار گرفتند، اظهار نمود: استان زنجان به خاطر وضعیت بین راهی ها و گزارش های بازرسان نامحسوس همان روزهای نخست اخطارهای شدیدی را دریافت كرد كه گزارش های جدید نشان داده است تغییرات اساسی در این استان رخ داده و تجدیدنظرهایی صورت گرفته است. مشابه همین گزارش ها را از سایر استان ها همچون لرستان و خوزستان هم دریافت كردیم كه به آن ها هم رسیدگی می گردد.


وی اضافه كرد: امسال گروهی با عنوان بازرسان نامحسوس با همراهی راهنمایان گردشگری و دانشجویان رشته های در رابطه با این حوزه تشكیل شد كه گزارش های آن بیشتر به منظور پیشگیری بود كه تا كنون عملكرد رضایت بخشی داشته اند. تیم نظارت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری تا امروز خواب نداشته و در تمام استان ها به دو شكل محسوس و نا محسوس فعال بوده است. گزارش های آن ها در اختیار استان ها قرار می گیرد و به خاطر رقابتی كه بوجود آمده رسیدگی به شكایت ها هم جدی تر شده، به شكلی كه دیگر مثل سال های قبل شكایت ها به تهران نمی رسد و در همان استان حل و فصل می گردد.

خدایی، نوروز را تمرینی برای آماده سازی كل كشور دانست و اظهار داشت: وقت آن رسیده با اصلاح روش های سنتی و اجرای شیوه های اصولی وارد عرصه و رقابت های جهانی شویم.1397/01/07
14:05:51
5.0 / 5
4326
تگهای خبر: خدمات , سفر , شهر , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912