فراجا گردشگری
تهران گردی در نوروز۹۷؛

جاذبه های طبیعی پایتخت را چقدر می شناسیم؟، تهران آبشار هم دارد

جاذبه های طبیعی پایتخت را چقدر می شناسیم؟، تهران آبشار هم دارد فراجا: تهران تنها برج های بلندمرتبه و ترافیك ندارد بلكه آبشارها و مناطق گردشگری آن برای كسانی كه اهل طبیعت هستند جاذبه ای شگفت به شمار می آید.به گزارش فراجا به نقل از مهر، شهر تهران در اطراف خود آبشارهایی دارد كه در كنار دشت های بزرگ و وسیع جلوه ای دیگر از خویش را به نمایش می گذارد. كافی است در روزهای نوروز درست در زمانی كه تهران خلوت تر از همیشه است وقت گذاشته و سری به این جاذبه های كمتر شناخته شده زد. برای رفتن به این مناظر طبیعی لازم نیست حتما زمان زیادی صرف كرد گاهی از بامداد تا شب و گاهی یك نیم روز برای دیدن آن ها كافی است مگر كسانی كه بخواهند در این اماكن زمان بیشتری را صرف كنند این جاذبه ها برای كمپ زدن هم با رعایت شرایط آن بسیار مناسب خواهد بود.
آبشار كمرد
یكی از این جاذبه ها آبشار كمرد است این آبشار زیبا در كیلومتر ۱۷ جاده دماوند در نقطه ای به نام منوچهر آباد و به فاصله بسیار نزدیكی در حدود ۱۵ دقیقه با وسیله نقلیه دهكده ای كوچك به همین نام در جناج شرق قله ای بیش از دو هزار متر آراكوه واقع شده است این آبشار فصلی كه بیشتر در ماه های فروردین و اردیبهشت كه به صورت پراكنده از فراز یك صخره بزرگ ۵۰ متری و در بین باغ های بزرگ ریزش آب دارد نقطه ای مناسب جهت استفاده علاقه مندان به حساب می آید.
شكر آب باغستانی است ییلاقی و با صفا در غرب دره آهار كه به فاصله یك ساعت پیاده روی از آن قرار دارد مسیر حركت در راهی بسیار مناسب و با شیب كم به این ییلاق زیبا می رسد. امامزاده طاهر در مركز شكرآب واقع شده و دارای چند قنات و جشمه آب همچون چشمه برفی شكرآب است.
ده تنگه
ده تنگه منطقه ای غیر مسكونی و قدیمی است كه در شمال ده آهار واقع شده است و دارای مسیری بسیار مناسب می باشد كه با حددو دو ساعت پیاده روی می توان به آن رسید. تمامی مسیر از آهار تا ده تنگه را باغ ها و درختان زیبای چنار و گردو و سایر درختان افرا گرفته است.

شهرستانك
شاید بعضی از افراد شهرستانك را با كاخ شاهی آن بشناسند این كاخ هم خودش یك جاذبه تاریخی برای آن بوجود آورده است این منطقه در كلیومتر شصت جاده كرج چالوس در نقطه ای به نام دوآب راه شوسه آبادی بزرگ شهرستانك از جاده آسفالته مجزا با طی ۱۴ كیلومتر به این ییلاق بزرگ باشكوه تاریخی می رسید. شهرستانك دارای چشمه بزرگ گلكیله و قصر ناصری است و چشمه سارهای فراوان و آب و هوای سرد و كوهستانی آن زبانزد خاص و عام است.
افجه گرچال
دهستان بزرگ افجه یكی از نقاط زیبای لواسانات است و دشت معروف به گرچال با هویج در نزدیكی این روستا و جنوب قله ریزان به واسطه داشتن ارتفاع مناسب و وجود چند چشمه و آبشاری زیبا موسوم به سوستون در كناره غربی آن بعنوان نقطه ای آرامبخش و زیبا با صرف یك ساعت و نیم پیاده روی برای علاقه مندان به طبیعت قابل دسترسی است.

آبشار سنگون
ده سنگان واقع در منتهی الیه جاده كن سولقان یك آبادی كوهستانی زیبا است كه امامزاده و آبشاری فصلی دارد اوج شكوه آبشارهای آن فروردین و اردیبهشت ماه است. این آبشار در زمستان هم بسیار زیباست اما مسیر آن بهمن گیر است مدت زمان راه پیمایی و تفریح و تفرج از امامزده عبدالله است كه خود آن هم مكانی مناسب جهت استفاده از طبیعت است تا آبشار هم یك تا یك ساعت و نیم زمان لازم دارد.

1397/01/14
13:52:27
5.0 / 5
4431
تگهای خبر: جاذبه , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912