فراجا گردشگری
در گفتگو با مهر عنوان شد؛

۷۰ درصد از استان های كشور با افزایش اقامت نوروزی مواجه گشتند

۷۰ درصد از استان های كشور با افزایش اقامت نوروزی مواجه گشتند فراجا: رئیس جامعه هتلداران ایران اظهار داشت: امسال بیش از ۷۰ درصد استان های كشور با افزایش اقامت نوروزی در هتل ها مواجه بودند این آمار نسبت به سال قبل ۳۰ درصد رشد داشت.جمشید حمزه زاده ضمن اعلام این آمار به خبرنگار مهر اظهار داشت: این افزایش آمار اقامت ها در استان ها نشان داده است كه استان ها نسبت به سال قبل با ۳۰ تا ۳۵ درصد افزایش اقامت در هتل ها رو به رو شده اند. بیشترین اقامت در هتل ها مربوط به استان های گیلان و اردبیل بوده است و آمار اقامت در هتل های استان های هرمزگان، قم، كرمانشاه و خوزستان هم كاهش داشته است.
وی ادامه داد: معمولا هتل های پر ستاره زودتر از هتل های دیگر پر می شوند این آمار تنها مربوط به هتل های كشور است. امسال در مجموع ما با افزایش اقامت مسافر در هتل ها رو به رو بودیم. همینطور در نوروز امسال هتل ها هیچ افزایش نرخی نداشتند بلكه بعضی از هتل ها در بعضی استان ها از ده تا ۵۰ درصد تخفیف هم عرضه كردند. همچون تعدادی از هتل های استان اردبیل كه تخفیف ۵۰ درصدی داشتند.
حمزه زاده اظهار داشت: از تاریخ ۲۱ فروردین تا ۲۸ فروردین ماه به كسانی كه در طول ایام نوروز خدمت كرده اند و نتوانسته اند از فرصت تعطیلات استفاده كنند و سازمان میراث فرهنگی به آن ها نوروز بانان بی نوروز می گوید تخفیف ۸۰ درصد برای اقامت در هتل ها داده خواهد شد. منتها لزوما نه همه هتل ها بلكه هتل هایی كه اسامی آن ها به سازمان میراث فرهنگی اعلام خواهد شد این هتل ها باید ظرفیت پذیرش این میهمانان را هم اعلام كنند ما نمی توانیم همه هتل ها را اجبار به این كار نماییم اما خیلی از آن ها تمایل دارند كه تخفیف زیادی به این افراد بدهند. ما اسامی هتل ها و میزان ظرفیت شان را در ایام آینده به سازمان میراث فرهنگی اعلام می نماییم.

1397/01/16
21:10:43
5.0 / 5
4910
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912