فراجا گردشگری

آخرین وضعیت كاخ سوخته سرهنگ آباد زواره

آخرین وضعیت كاخ سوخته سرهنگ آباد زواره فراجا: رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردستان اظهار داشت: به دستور مقام قضایی صحنه جرم در كاخ سرهنگ آباد برهم زده نشد تا كارشناسان فعالیت خویش را انجام دهند.


به گزارش خبرنگار ایسنا، محمدرضا صدوقی در جمع خبرنگاران، اظهار نمود: پیرو صورت جلسه ای كه با حضور معاونت میراث فرهنگی كشور در شهرستان تنظیم شد، اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اردستان دو نفر نگهبان در محل كاخ تاریخی سرهنگ آباد مستقر كرده است.

وی با اشاره به اینكه به دستور مقام قضایی صحنه جرم برهم زده نشد تا كارشناسان فعالیت خویش را انجام دهند، اضافه كرد: كارشناس رسمی دادگستری معتقد می باشد كه تولید آتش سوزی به صورت عمدی و به قصد تخریب اثر تاریخی بوده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردستان اظهار داشت: هم اكنون پرونده آتش سوزی در آگاهی شهرستان اردستان است و دو نفر آگاه فراخوانده شده و مورد سوال قرار گرفته اند.

صدوقی تاكید: طبق قانون هر فردی كه در ضربه زدن به یك اثر تاریخی مجرم شناخته شود به یك تا 10 سال حبس و جبران خسارت محكوم می گردد. با نظر كارشناسان 85 درصد سازه چوبی از بین رفته است.

وی ادامه داد: هم اكنون به دستور معاون میراث فرهنگی كشور تا دو ماه مبحث حفاظت در دستور كار است. در تلاش هستیم كه مبحث مالكیت كاخ سرهنگ آباد حل شود و در صورت تفاهم با مالكین ادامه كار كه سرمایه گذاری و احیا است پیگیری می گردد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردستان در پاسخ سوال خبرنگار ایسنا درباره حفاظت از سایر بناهای تاریخی شهرستان اضافه كرد: مبحث دوربین حفاظتی در بناهای عمومی یك كار هزینه و زمان بر است، اما در اسرع وقت بناهای تاریخی شهرستان را با عنایت به اولویت آنها مجهز به دوربین مدار بسته می نماییم. هم اكنون مسجد جامع اردستان و موزه مردم شناسی زواره مجهز به دوربین مدار بسته است.1397/01/20
19:06:13
5.0 / 5
4612
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912