فراجا گردشگری
مهر گزارش می دهد؛

دو روی سكه فروش بلیت ارزان سفرهای خارجی، نقره داغ نشوید!

دو روی سكه فروش بلیت ارزان سفرهای خارجی، نقره داغ نشوید! فراجا: تبلیغ سفر ارزان به كشورهایی كه اخیرا در سبد گردشگری قرار گرفته اند در حالی زیاد شده كه مسافران باآنكه برای مسیر رفت بلیت ارزان می خرند اما برای برگشت باید قیمتی گزاف بپردازند.به گزارش فراجا به نقل از مهر، این روزها مسافران ایرانی برای سفر به خارج از كشور برسر دو راهی قرار گرفته اند از یك سو گران شدن دلار و یورو آن ها را از سفر به خارج از كشور منع می كند از جانب دیگر تورهای ارزان و بلیت هایی كه حدودا مجانی هستند آن ها را به سفر تشویق می كنند.
تبلیغات انجام سفرهای ارزان بعد از آخر تعطیلات نوروزی بسیار گسترده شد، از تبلیغ در فضای مجازی گرفته تا شروع دوباره تبلیغات تلویزیونی و رسانه ای برای انجام سفرهای خارجی كه تنها برای رفت آن باید هزینه ای معادل ۲۰ هزار تومان تا ۵۰ هزار تومان پرداخت كرد اما این تبلیغات تنها برای فروش بلیت هایی است كه از تهران به مسیر یكی از كشورهای خارجی مقصد گردشگری ایرانیان مانند گرجستان، ارمنستان، تركیه، انجام می گردد.
اكنون سفر به كشور گرجستان و شهر تفلیس در بعضی از روزهای هفته از ۲۰ تا ۱۰۰ هزار تومان است اما برای برگشت هزینه آن حدود ۵۰۰ هزار تا یك میلیون تومان می گردد.
سفر به تركیه هم جزو سفرهای ارزان قیمت است به خصوص بلیت هواپیمایی كه گردشگران تهرانی را به استانبول می برد و برای دریافت آن می توان از ۸۰ تا ۲۰۰ هزار تومان هزینه كرد. خیلی از گردشگران به این نرخ ها توجه ویژه نشان می دهند و تصور می كنند كه اگر هم اكنون به این كشورها كه ویزا هم نمی خواهند سفر كنند، می توانند سفری ارزان به خارج از كشور داشته باشند.

برخی دیگر بر این باور هستند كه می توانند بلیت رفت را تهیه كرده و برای بلیت برگشت در حین سفر فكری كنند در آن صورت می توانند بلیت برگشت را هم به قیمت مناسبی تهیه كنند چون كه بعضی از این تبلیغات برای بلیت های ارزانی است كه مبدا یكی از كشورهای نزدیك و مقصد ایران است. آن هم با قیمت های جالب توجه.
اما نكته مهم اینجاست كه همیشه تبلیغ برای بلیت ارزان مختص به یك مسیر است یعنی یا مسیر برگشت و یا مسیر رفت بلیت ارزان است اما در مسیر برگشت همیشه نرخ بالاتر از حد معمول است به این معنا كه اگر مسافری می تواند با بلیت ۲۰ هزار تومانی به تفلیس برود شاید مجبور شود با بلیت یك میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی در یك هفته و یا سه چهار روز بعد به ایران برگردد. ازاین رو همیشه سفر به كشور دیگر حتما خیلی هم ارزان نخواهد بود.
اما تنها مسافرانی می توانند از مهلكه بازار فروش بلیت های گران در مسیر برگشت بیرون بروند كه زمان سفر برگشت آن ها بزودی انجام نشود و یا این كه در زمانی به ایران برسندكه بلیت ها در آن روز بسیار كاهش یافته باشد. با این وجود پیدا كردن بلیت های ارزان در هر دو مسیر در خیلی از اوقات امكان پذیر نیست. در بعضی از اوقات خرید بلیت رفت و برگشت هم برای مسافر بیشتر به صرفه است تا خرید جداگانه بلیت ها.

1397/01/29
23:08:14
5.0 / 5
4303
تگهای خبر: سفر , گردشگران , مسافر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912