فراجا گردشگری

دستور بررسی مشكلات ارزی گردشگران صادر شد

دستور بررسی مشكلات ارزی گردشگران صادر شد فراجا: رئیس سازمان میراث فرهنگی اظهار داشت: مشكلات گردشگران درباره ارز در جلسه یكشنبه هیئت دولت و در جلسه ای جداگانه با معاون اول رئیس جمهوری بررسی گردید.به گزارش فراجا به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری امروز چهارشنبه ۲۹ فروردین در نشست با رئیس و اعضای هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی كه در محل این انجمن برگزار گردید اضافه كرد: با عنایت به مشكلاتی كه در بازار ارز وجود دارد، روز یكشنبه گذشته در جلسه هیئت دولت در این خصوص به صورت مفصل صحبت كردم و در حضور رئیس جمهوری به این مورد پرداختم و خوشبختانه دولت هم به مسائل در رابطه با حوزه گردشگری توجه دارد.
او اضافه كرد: در حاشیه جلسه هیئت دولت هم درمورد مسائل در رابطه با ارز مسافرتی و ارزی كه گردشگران ورودی به همراه دارند با معاون اول رئیس جمهوری مذاكراتی انجام شد و با دستور دكتر جهانگیری به رئیس كل بانك مركزی قرار شد در جلسه ای با حضور معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی و معاون بانك مركزی این مورد به صورت ویژه بررسی شود.
مونسان در ادامه با اشاره به علاقه مندی و آمادگی سفارتخانه های ایران در كشورهای مختلف برای پشتیبانی از گردشگری اظهار داشت: دولت به این مورد توجه بسیاری دارد و در كشورهای مختلف سفرای كشورمان بسیار برای رونق و توسعه گردشگری علاقه مند هستند و در نمایشگاه فیتور اسپانیا شاهد این بودیم كه سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا دو سه روز همراه من در این نمایشگاه حضور داشت و از غرفه ها بازدید می كرد.
او در ادامه به گردشگری الكترونیك هم اشاره نمود و اظهار داشت: جهان به سمت ابزارهای هوشمند و الكترونیك حركت می كند و آژانس های ما هم از حالت سنتی خارج شود و به سمت الكترونیكی شدن حركت كنند. استارت آپ ها حوزه های درآمدزایی هستند كه بسیار سود آورند بنابراین باید به این سمت حركت كرد، استارت آپ ها محدودیت مرزی برای تبلیغات ندارند و می توانند به افزایش تورهای ورودی كمك نماید.
در این جلسه حرمت الله رفیعی، رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی توضیحاتی را درمورد سابقه فعالیت این دفتر و اهداف و برنامه های آینده آن به معاون رئیس جمهوری عرضه كرد و با بیان این كه ما را بازوان توانمند بخش دولتی بدانید اضافه كرد: ۸ اردیبهشت امسال مراسم شصتمین سال تأسیس این انجمن در برج میلاد برگزار می شود و خوشبختانه همكاری و تعامل بسیار خوبی در میان دفاتر خدمات مسافرتی وجود دارد و این جشن می تواند به هم افزایی هرچه بیشتر بین دفاتر كمك نماید از شما دعوت می نماییم تا در این جشن حضور داشته باشید.
رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی خاطرنشان كرد: بسیار خرسند خواهیم بود تا از نظرات و ایده های شما در مورد جشن ۶۰ سالگی با هدف رونق و توسعه گردشگری بهره ببریم.
تعدادی از اعضای هیئت مدیره انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی هم در این جلسه در مورد مسائل مختلف همچون ارز مسافرتی، تورهای ورودی و خروجی، معافیت های مالیاتی، پروازهای چارتری، اعتبار مجوزهای بند ب و... به بیان نظرات خود پرداختند.

1397/01/30
15:42:48
5.0 / 5
5006
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912