فراجا گردشگری
مدیركل عتبات تشریح كرد:

وضعیت تردد كاروان های ایران همزمان با انتخابات عراق

وضعیت تردد كاروان های ایران همزمان با انتخابات عراق فراجا: مدیركل عتبات سازمان حج و زیارت شرایط آمد و شد كاروان های زیارتی ایران در عتبات عالیات را همزمان با برگزاری انتخابات عراق شرح داد.


سفارت ایران در بغداد در اطلاعیه ای از مسدود شدن مرزهای زمینی، دریایی و هوایی عراق با ایران از ساعت ۲۴ روز ۲۱ اردیبهشت تا ساعت ۲۴ روز ۲۲ اردیبهشت ماه همزمان با برگزاری انتخابات دولت عراق اطلاع داد و به شهروندان ایرانی سفارش كرد؛ در این تاریخ مشخص به عراق سفر نكنند.
مرتضی آقایی ـ مدیركل عتبات سازمان حج و زیارت ـ درباره وضعیت اعزام كاروان ها هم به ایسنا گفت: در ایام انتخابات ایران هم محدودیت هایی در تردد تولید می گردد كه این شرایط در عراق مستثنی نیست، آن ها هم به واسطه ملاحظات امنیتی در ایام انتخابات، محدودیت هایی را در ورود و خروج و ترددهای بین شهری تولید می كنند. سازمان حج و زیارت در گذشته این تجربه را بدست آورده و الان نگرانی خاصی وجود ندارد.
وی افزود: دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت در عراق از نزدیك شرایط این كشور را رصد می كند و از سفارت كشورمان در عراق پیگیر آخرین وضعیت است و متناسب با آن، خروج و ورود كاروان های زیارتی و انتقال آن ها به شهرهای نجف و كربلا را پیگیری می كند.
او ادامه داد: در سال های گذشته عراق، مرزهای زمینی، مسیر هوایی بغداد و فرودگاه آن را بست و در فرودگاه نجف و برای انتقال زائران بین نجف و كربلا، محدودیت خاصی اعمال نكرد، امیدواریم امسال هم این وضعیت برقرار باشد كه اگر اینطور باشد در آن روز خاص، پروازهای بغداد را به فرودگاه نجف انتقال می دهیم و از این وضعیت با مدیریت عبور می نماییم.
آقایی اضافه كرد: اگر تمام مرزها، فرودگاه ها و مسیرهای بین شهری در عراق مسدود شود كه جابه جایی زائران با یك روز تاخیر و در ۲۳ اردیبهشت ماه صورت خواهد گرفت. كاروان هایی هم كه یك روز با تاخیر به عراق اعزام می شوند یك روز اضافه تر در این كشور خواهند ماند تا برنامه ی زیارتی آن ها مختل نشود.
به گفته او، جمعیت زائران و كاروان ها همزمان با برگزاری انتخابات عراق، كاهش نخواهد یافت، چون ثبت نام ها از قبل انجام شده است.
مدیركل عتبات سازمان حج و زیارت اظهار نمود: تصمیم دولت عراق درباره مرزها و مسیرهای داخلی عراق هنوز دقیق مشخص نشده و معمولا تا ۴۸ ساعت به برگزاری انتخابات تعیین وضعیت خواهد شد كه دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت در آن كشور آخرین وضعیت را رصد و برپایه آن شرایط، مجاز به برنامه ریزی است.1397/02/17
13:03:14
5.0 / 5
5556
تگهای خبر: شهر , نمایندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912