فراجا گردشگری
امكانات رفاهی كامل برای یك سفر ایده آل؛

فدك الگوی پیشتاز خدمات سفر در ایران

فدك الگوی پیشتاز خدمات سفر در ایران فراجا: قطارهای ۵ ستاره فدك با كسب تائیدیه شركت ProseAb سوئیس كه معتبرترین شركت عرضه دهنده گواهینامه استاندارد ریلی است و با طراحی مدرن و استفاده از آخرین تكنولوژی های روز دنیا، شروع به كار كرد.به گزارش فراجا به نقل از مهر، روزگاری نه چندان دور، سفر با قطار تنها یك گزینه بود برای مسافرانی كه این وسیله را برای مسافرت انتخاب كرده بودند. امروزه اما با گسترش و توسعه صنعت حمل و نقل و تاثیر غیر قابل انكار و مهم خودرو در زندگی، دیگر قطار تنها وسیله سفرهای طولانی نیست. كشور ما به لحاظ جغرافیایی، راهبردی و وجود خطوط وسیع راه آهن، امكانات بالقوه ای برای توسعه حمل و نقل ریلی دارد. همراهی با محیط زیست، ایمن بودن و آمار محدود سوانح ریلی در مقایسه با حمل و نقل جاده ای و هوایی، تقاضا برای سفر با استفاده از قطارهای مسافری را افزوده است.
بنابراین توجه ویژه به این بخش در اولویت برنامه های پنجم و ششم توسعه كشور قرار دارد. به روز رسانی ساختار فنی و دكوراتیو واگن های مسافری در كنار ارتقای سطح خدمات پذیرایی و مهمانداری، ضامنی در جهت انتخاب مسافران برای سفر با استفاده از این سامانه است. قطارهای فدك بعنوان نخستین قطار پنج ستاره ایرانی، گامی بلند در جهت تعریف استاندارد نوین در صنعت ریلی برداشته و موجبات تولید انگیزه در میان همكاران برای بهبود ناوگان و عرضه خدمات با كیفیت به مهمانان فراهم نموده است.
اما اگر بدانیم سفر با قطار نه فقط یك انتخاب بلكه ضرورتی اقتصادی و اجتماعی است شاید بهتر دریابیم چرا كشورهای توسعه یافته به سرمایه گذاری كلان در صنعت حمل و نقل ریلی روی آورده اند. مهترین عوامل، مراقبت از محیط زیست و آلودگی كمتر استفاده از قطار به نسبت هواپیما، دسترس پذیری بیشتر و شتاب دهنده بودن توسعه و پایداری در صنعت گردشگری می باشد.
قطار ۵ ستاره فدك با تمركز بر این موارد است كه با طراحی مدرن و استفاده از آخرین تكنولوژی های روز دنیا، شروع به كار كرده است. واگن های قطارهای فدك، تائیدیه شركت ProseAb سوئیس، كه معتبرترین شركت عرضه دهنده گواهینامه استاندارد ریلی است، را دریافت كردهو دانش فنی روز دنیا به روش میانبری و ارزان قیمت امكان پذیر شده است. تولید واگن های فدك، علاوه بر بدعت گذاری در صنعت ریلی داخلی، قابلیت رقابت با نمونه های اروپایی را هم دارا می باشد.
دو نكته مهم كه سبب شد سختی ها و دشواری های تغییر نگاه جامعه به فرهنگ استفاده از قطار را پشت سر بگذرانیم از این قراراند: نخست، استقبال و رضایت كم نظیر مردم از خدمات ما كه برای خودمان هم دور از انتظار بوده است. دورازانتظار از این جهت كه در برنامه ریزی هایمان پیش‎ بینی نمی كردیم كه طنین صدای متمایز قطار ما به این سرعت شنیده شود و در خاطره ها بماند. البته دلیل این استقبال، روشن و هویداست. ارزش محوری ما در مجموعه قطارهای فدك همواره عرضه بهترین خدماتِ در شأن میهمانان عزیز بوده و این استقبال از آنجائیكه نشان دهنده درك عمیق همسفران فدك از اهمیت كیفیت و شكل متفاوت و مدرن خدمات سفر است، باعث خوشنودی و افتخار ما است.
فدك متعهد به ارتقای همیشگی كیفیت خدمات سفر و حفظ آن در حد استانداردهای بهترین و لوكس ترین قطارهای روز دنیاست. و دوم، این تجربه موفقیت آمیز، مشوق و انگیزه ای شد برای سایر همكاران و رقبای ما در صنعت ریلی كشور تا به دنبال قطارهای فدك در راه توسعه و رشد كیفی خدمات به مسافران عزیز گام بردارند. به این معنا، به خود می بالیم كه در جهت توسعه و به روزسازی خدمات مسافرتی نقش موتور محرك و پیشتاز را در صنعت ریلی كشور به عهده گرفته ایم.

با این حال با عنایت به رشد اقتصادی و مدرن شدن وسایل ارتباطی به نظر می آید سفر با قطار برای مسافران، بخصوص مسافرانی كه بودجه را در نظر می گیرند، به صورت فزاینده ای جذاب و دل پذیر است؛ به علاوه اینكه سفر با یك قطار تمیز و مشاهده منظره­های جالب و زیبا در طول سفر می تواند یك تجربه شیرین و منحصربه ­فرد بسازد.
اگر به سراغ یك قطار با كیفیت خدمات متفاوت برویم، این سفر برای ما بسیار جذاب تر خواهد شد. به غیر از موارد ذكر شده، باید به این مورد اشاره نمود كه خیلی از مردم به خاطر داشتن ترس از سفر با هواپیما، سفر با قطار را ترجیح می دهند. اما اگر به دنبال دلایل بیشتری برای سفر با قطار هستید، در ادامه با ما همراه باشید:
۱. قطار ایمن ترین وسیله: در بین تمامی وسایل نقلیه بین شهری، قطار ایمن ترین وسیله است. جدا از برخی حوادثی كه از ریزعلی خواجه وند تا قطار سمنان یادمان مانده، آنقدر اتفاقات در سیستم ریلی نادر است كه هر اتفاقی سبب تعجب و خبرسازی گسترده می گردد اما خبرهای هر روزه ی تصادفات در جاده ها دیگر برای همه مان عادی شده است.
۲. سازگار با محیط زیست: مصرف انرژی در قطارها نسبت به هواپیما و اتومبیل، بسیار پایین تر است و همین مبحث سبب شده است كه با محیط زیست دوستی و سازگاری زیادی داشته باشد. انتشار گاز كربن از قطار هم بسیار كمتر از هواپیما محیط زیست را تخریب می كند. قیمت سوخت قطار هم مناسب تر است و همین قیمت پایین سوخت، سبب شده كه قطار در كشورهایی با اقتصاد ضعیف هم محبوب باشد.
۳. استقرار ایستگاه در مركز شهر: برخلاف فرودگاه ها، ایستگاه های قطار معمولا در شهر واقع شده اند تا هم دسترسی به آن ها ساده تر باشد و هم كم هزینه تر. پس خیلی زودتر به ایستگاه قطار می رسید.
۴. خواب در قطار در زمان سفر: اگر تا مقصد مسافت طولانی در پیش دارید و شب هم در قطار هستید، خیالتان راحت! صندلی های قطار به سادگی به تختی راحت تبدیل می شوند و می توانید شب راحتی را پشت سر بگذارید.
۵. آرامش، سكوت و آسایش: قطار محل مناسب برای نشستن و استراحت كردن است. موردی كه بسیار آرامش بخش خواهد بود، خیره شدن از پنجره به مناظر بیرون در سكوت است. همینطور از زمانی كه در قطار دارید می توانید به خوبی استفاده كنید و آن را صرف خواندن كتاب، مجله و یا بررسی برنامه ریزی هایتان برای مقصد بكنید. صندلی قطار خیلی بزرگتر از صندلی هواپیماست.
۶. سرگرم كننده: سفر با قطار همیشه لذت بخش بوده است. شاید به این دلیل است كه خیلی ها معتقدند: «كوپه آدم مثل خونه آدمه!» در قطارهای پنج ستاره فدك سیستم IPTV پیشرفته نصب شده است كه شما می توانید فیلم ها و آهنگ هایی كه آنجا ذخیره شده است را ببینید و استراحت كنید و یا حتی موبایل یا لپ تاب خویش را با استفاده از WiFi به این سیستم متصل كرده و فیلم ببینید و به موسیقی گوش فرا دهید.
۷. زمان اندك انتظار در ایستگاه: وقتی با قطار سفر می كنید نیازی نیست تا زمان زیادی را در صف های طولانی برای چك كردن های امنیتی تلف كنید. شما حتی می توانید دقایقی پیش از حركت، اگر قطار جای خالی داشته باشد بلیت تهیه كرده و به سفر بروید. البته پیشنهاد ما این است كه حتما از قبل برنامه ریزی كنید و بهترین قطار را انتخاب كنید. وقتی وارد ایستگاه های تهران، مشهد و قم می شوید می توانید سراغ گیت اختصاصی فدك را بگیرید تا همكاران تشریفات قطارهای فدك، در نهایت احترام شما را به سمت قطار هدایت كنند.
۸. خانواده محور بودن قطار: سفر با قطار یك گزینه مناسب و تجربه ای لذت بخش برای خانواده های دارای فرزند است كه به مسافرت با این وسیله حمل و نقل علاقه مند هستند. افراد خانواده می توانند یك كوپه را انتخاب كرده و در كنار یكدیگر تا رسیدن به مقصد لحظات خوشی را بگذرانند. مراقبت از كودكان هنگام سفر با انواع قطار نسبت به اتومبیل یا هواپیما راحت تر است كه این هم یكی دیگر از مزایای قطار نسبت به یك سفر با هواپیما یا اتومبیل است.

1397/03/27
15:14:54
5.0 / 5
4361
تگهای خبر: خدمات , سفر , شهر , مسافر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912