فراجا گردشگری

انتخاب آثار هلندی ها برای ورود به ایران

انتخاب آثار هلندی ها برای ورود به ایران فراجا: معاون میراث فرهنگی كشور اظهار داشت: در حاشیه افتتاح نمایشگاه آثار تاریخی ایران در هلند از تعدادی آثار موزه ای هلندی ها برای ورود به ایران بازدید كردیم.محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی كشور به خبرنگار مهر اظهار داشت: در زمان افتتاح نمایشگاه آثار تاریخی ایران در شهر آسن هلند از آثار تاریخی و موزه ای هلند بازدید كردیم تا بخشی از آنها برای نمایشگاه هلندی ها در تهران انتخاب گردد. با این وجود یك گروه تخصی از كارشناسان موزه ای دوباره باید به هلند سفر كنند و اقدامات نهایی را انجام دهند.
وی اظهار داشت: این شهر قدیمی ترین منطقه هلند است و موزه های آن آثاری دارند كه بسیار قدیمی هستند. برخی از آثار ۶ یا ۷ هزار سال قدمت دارند.
طالبیان همینطور درباره جمع آوری فهرست آثار تاریخی ایرانی در كشورهای دیگر هم اظهار داشت: من بخشی از این اطلاعات را زمانی كه در تخت جمشید مسئولیت داشتم جمع آوری كردم. بخشی از این اطلاعات را از كتاب ها درآوردیم كه در غالب تاریخ معاصر چاپ شد و برخی هم در آرشیو مجموعه تخت جمشید است اما كاملتر از آن را باید از اداره كل موزه ها جویا شد. آنها می بایست چنین فهرستی را داشته باشند. البته اطلاعات اشیایی كه در موزه ها هست را به راحتی می توان بدست آورد.
وی همینطور درباره آثار تاریخی دوره قاجاركه در شهر لانس فرانسه به نمایش گذاشته شده است هم اضافه كرد: بعضی از آثار این نمایشگاه متعلق به مجموعه داران خصوصی است از كشورهای دیگر است. این آثار زیرخاكی نیستند بلكه آثار مجازی می باشند كه در اختیار بخش خصوصی و مجموعه داران طی سالهای گذشته قرار گرفته است. این نمایشگاه بعد از آخر مهلت برگزاری تمدید نخواهد شد.

1397/04/02
22:12:22
5.0 / 5
4330
تگهای خبر: شهر , موزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912