فراجا گردشگری

نخستین مدرسه صنایع دستی ایران افتتاح شد

نخستین مدرسه صنایع دستی ایران افتتاح شد فراجا: نخستین مدرسه صنایع دستی ایران در شهر سمنان با تبدیل خانه تاریخی ترابی برای این منظور راه اندازی شد هنرآموزان در این مدرسه دیپلم صنایع دستی از وزارت آموزش و پرورش می گیرند.به گزارش فراجا به نقل از مهر، مدرسه صنایع دستی توسط جمعی از هنرمندان صنایع دستی كه پیش از این در خانه تدین شهر سمنان مستقر بودند به راه افتاده است. این هنرمندان به علت واگذاری خانه تدین به سرمایه گذار بخش خصوصی و تغییر كاربری آن از مركز صنایع دستی به اقامتی پذیرایی مجبور شدند تا از این خانه نقل مكان كنند. بعد از این جابجایی تعدادی از هنرمندان صنایع دستی به مراكز و خانه های تاریخی دیگر رفتند و برخی دیگر هم در خانه تاریخی ترابی مستقر شدند.
حلاجی مسئول این مدرسه در گفتگو با خبرنگار مهر، بیان كرد: با اداره آموزش و پرورش این استان تفاهم نامه ای امضا كردیم كه پیرو آن رشته های صنایع دستی مانند تذهیب، خوشنویسی، بافته های دارایی، سنگ تراشی، سراجی كیف، قلمكار، سفال، سرامیك و گردشگری در این مدرسه آموزش داده شود همینطور مقرر است معرق و نقاشی پشت شیشه به این رشته ها اضافه شود. هنرجویان طی سه سال متوالی در هر یك از این رشته ها آموزش خواهند دید و بعد از آن دیپلم صنایع دستی از وزارت آموزش و پرورش دریافت خواهند كرد.
وی ادامه داد: مشابه این مدرسه را در ایران نداشته ایم. شش نفر از هنرمندان صنایع دستی در این مدرسه به ما كمك می كنند. همینطور این خانه هم اكنون گنجایش حضور دانش آموزان مقطع دهم را دارد. دانش آموزان در رشته كاردانی درس نظریه را در مدرسه و درس های عملی را در كارگاه های این خانه تاریخی آموزش می بینند. هزینه های آن هم با وزارت آموزش و پرورش است.

1397/04/09
20:51:34
5.0 / 5
4292
تگهای خبر: شهر , صنایع دستی , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912