فراجا گردشگری
معاون سازمان میراث فرهنگی:

زیرساخت های منابع گردشگری مازندران را همچون هلند تولید كنید

زیرساخت های منابع گردشگری مازندران را همچون هلند تولید كنید فراجا: معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری كشور با اشاره به اینكه مازندران یكی از بخش های پررنگ گردشگری كشور ما است  تصریح كرد: در كشور هلند فرهنگ سازی مناسبی در حوزه زیرساخت های منابع در حوزه گردشگری به وجود آمده كه این مهم در مازندران باید اجرایی شود.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا، احمد دانیالی در مراسم تودیع و معارفه مدیركل میراث فرهنگی مازندران با اشاره به این كه در استان مازندران ظرفیت های زیادی وجود دارد كه باید عزم ملی در استفاده از آن وجود داشته باشد تا اقدامات خوبی صورت گیرد اظهار نمود: صنایع دستی ایرانی در دنیا حرف اول را می زند و امروزه فرش ایران در ویترین سراسر دنیا وجود دارد كه باید از این ظرفیت ها بهره برد.
وی خاطرنشان كرد: در استان مازندران دشت، جنگل و دریا وجود دارد كه می تواند سبب جذب توریست شود.
دانیالی با بیان این كه صنایع دستی در مازندران بسیار پر رونق است و باید در این بخش سرمایه گذاری شود خاطرنشان كرد: دشمنان در حال كوشش برای ایران ستیزی و ایران هراسی در دنیا هستند كه ما می توانیم با صنایع دستی بعنوان سفیران صلح خویش را مطرح نماییم.
دلاور بزرگ نیا، مدیركل سابق اداره كل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری هم در این مراسم اظهار نمود: هم افزایی در حوزه گردشگری و میراث فرهنگی در راه تقویت ها باید اتفاق بیفتد. مازندران در دوره ای دچار گسستگی شد؛ اكنون موقع اتحاد است و یك حوزه این اتصال و اتحادگردشگری است.
در دولت تدبیر و امید به محورهای مواصلاتی مازندران توجه ویژه ای شده است
علی نبیان، معاون عمرانی استانداری مازندران هم در ادامه با اشاره به این كه مازندران مقصد گردشگری می باشد و یكی از برنامه های ما هم افزایش گردشگران نسبت به سال های گذشته است، به ایام نوروز اشاره نمود و خاطرنشان كرد: مازندران از ۲۷ اسفند سال ۹۶ تا ۱۴ فروردین سال جاری میزبان بیش از ۱۶ میلیون شب اقامت بود كه نشان دهنده عرضه خدمات مطلوب به مسافران بوده است.
وی بابیان اینكه در دولت تدبیر و امید به محورهای مواصلاتی مازندران توجه ویژه ای شده است، خاطرنشان كرد: درگذشته مسافران در محورهای مواصلاتی به مازندران با ترافیك سنگین مواجه بودند كه با اتمام محور چهار خطه سوادكوه تا حدود زیادی این مشكلات برطرف می گردد.
نبیان با اشاره به این كه محور هراز هم تابحال ۶۰ درصد پیشرفت فیزیكی داشته است كه امیدواریم در سال های آینده به بهره برداری برسد تصریح كرد: برای اشتغال زایی در روستاها بخشی از منابع به بوم گردی در منابع روستایی اختصاص یابد.
وی با اشاره به به راه اندازی كمیته روستایی در مازندران خاطرنشان كرد: در اولین سال راه اندازی ان بیش از یك میلیون نفر از روستاها بازدید كردند كه امسال این رقم به سه میلیون نفر رسیده است كه باید از این ظرفیت ها استفاده كنند. مسئولان باید اعتباراتی به مازندران تخصیص دهد تا در حوزه گردشگری بتوانیم اقدامات خوبی انجام دهیم.
نبود گردشگری ورزشی در مازندران
سیف الله فرزانه مدیر كل جدید میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هم اظهار داشت: 90 درصد از اعتبارات صرف حقوق پرسنل می گردد و این خوب نیست و با افزایش اعتبارات هزینه ای می توان این درصد را تغییر داد.
وی با بیان این كه جای آموزش در این سازمان خالی است خاطرنشان كرد: نیروهای كیفی داریم كه در این سازمان تاثیرگذارند.
مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به اینكه در بحث زیر ساخت ها ضعف داریم خاطرنشان كرد: باید زیرساخت های لازم برای سفرهای داخلی فراهم گردد و سفرهای خارجی هم كاهش پیدا كند.
فرزانه با اشاره به این كه ۳۸۰ كیلومتر نوار ساحلی داریم اضافه كرد: بروكراسی اداری مانع سرمایه گذاری سرمایه گذاران در بخش گردشگری می گردد كه باید باهمت مسئولان و مدیران زمینه برای سرمایه گذاریان ها فراهم گردد.
وی اظهار داشت: ۵۰ درصد دیدارهای ملی از مازندران است اما گردشگری ورزشی نداریم، نگاه صرف فرهنگی مقرون به صرفه نیست.
مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با اشاره به این كه مهاجرت معكوس از شهر به روستا اتفاق خوبی است تصریح كرد: بانك ها باید به حوزه گردشگری اهمیت بدهند و پای كار باشند.
فرزانه با بیان این كه برای توسعه گردشگری دریایی یك شهر را پایلوت قرار داده و با حضور سرمایه گذاران قایق وتجهیزات لازم برای گردشگری دریایی انجام و در صورت بازگشت سرمایه برای سایر شهرهای دیگر هم اجرایی شود ادامه داد: اگر مقرر است استان مازندران استان گردشگری باشد باید به صورت جدی در بحث گردشگری وارد شد.
در انتها این مراسم، سیف الله فرزانه بعنوان مدیركل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری مازندران معارفه و از دلاور بزرگ نیا تكریم شد.1397/04/11
22:34:43
2.5 / 5
4713
تگهای خبر: سفر , شهر , صنایع دستی , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
تشریفات عروسی:
https://markaztalar.com/%D8%AA%D8%B4%D8%B1%DB%8C%D9%81%D8%A7%D8%AA-%D8%B9%D8%B1%D9%88%D8%B3%DB%8C-1
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912