فراجا گردشگری

درخواست مونسان از بانك مركزی ارز مسافرتی را شفاف كنید

درخواست مونسان از بانك مركزی ارز مسافرتی را شفاف كنید فراجا: معاون رییس جمهور با انتقاد از نابسامانی وضعیت ارز در حوزه گردشگری، از بانك مركزی برای دومین بار درخواست كرد؛ رقم تخصیص یافته ارز مسافرتی به تفكیك مقصد را اعلام نماید.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا، علی اصغر مونسان از پیگیری دوباره سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای اعلام تخصیص ارز مسافرتی به تفكیك مقصد اطلاع داد و اظهار نمود: ما بارها از بانك مركزی درخواست كردیم مبحث تبدیل ارز و تامین منابع ارزی برای گردشگران ورودی و خروجی سامان پیدا كند و مدتی هم منتظر ماندیم، اما متاسفانه پاسخی در این زمینه دریافت نكردیم.
او كه در حاشیه مراسم عقد تفاهم نامه با وزارت كار برای تولید ۵۰ هزار فرصت شغلی در حوزه گردشگری، در جمع خبرنگاران سخن می گفت، به وضعیت كنونی ارز اشاره نمود و اضافه كرد: در صورت برنامه ریزی درست این شرایط به نفع گردشگری تمام می شود، البته در صورتیكه برنامه ای جامع، كامل و باثبات برای تبدیل و تامین ارز گردشگران تدوین و اجرا شود. در غیر این صورت فرصت پیش آمده برای رونق گردشگری ایران امكان دارد به تهدید تبدیل گردد.
مونسان اظهار داشت: نرخ حال حاضر ارز، سفر به ایران را ارزان خواهد نمود اما اگر از جانب بانك مركزی برای سامان دهی روند تبدیل ارز اقدامی عاجل نشود، این فرصت را از دست خواهیم داد.
بنا بر اعلام روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، علی اصغر مونسان هفته پیش در توئیتی اعلام كرد؛ «به منظور شفاف سازی و اطلاع عموم مردم از نحوه تخصیص ارز مسافرتی، از بانك مركزی درخواست شده است كه میزان ارز تخصیص داده شده به مسافران و گردشگران را به تفكیك مقصد اعلام كند» كه با وجود گذشت نزدیك به یك هفته، هنوز اطلاع رسانی از جانب بانك مركزی در این باره نشده است.1397/04/18
15:28:22
5.0 / 5
4283
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912