فراجا گردشگری
در كمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی عنوان شد

ایلام هتل ۴ و ۵ ستاره ندارد، مسیر مرز مهران نیاز به اقامتگاه دارد

ایلام هتل ۴ و ۵ ستاره ندارد، مسیر مرز مهران نیاز به اقامتگاه دارد فراجا: سی و چهارمین جلسه كمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی به مبحث گردشگری ایلام و مسائل كلان صنایع دستی اختصاص یافت در این برنامه اعلام گردید كه ایلام فاقد هتل ۴ و ۵ ستاره است.به گزارش فراجا به نقل از مهر، نشست كمیسیون گردشگری، اقتصاد، هنر و ورزش اتاق بازرگانی ایران عصر روز ۳۱ تیرماه در محل اتاق بازرگانی برگزار گردید. در این نشست احمد اصغری رئیس كمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی اظهار داشت: آقای روحانی روز پنجم مهرماه سال قبل گفت از این بعد باید نام سازمان میراث فرهنگی را سازمان گردشگری بدانیم وایشان جزو ۶ كاندیدای ریاست جمهوری بودند كه برای جذب آرا از برند گردشگری استفاده كردند ولی سئوالمان این است كه چرا اكنون گردشگری جایگاه مناسبی ندارد. یكی از موضوعاتی كه باید به ان پرداخته شود خروج از وضع موجود است.
وی اضافه كرد: بهره جویی از فرصت های موجود در ارتباط با كشورهای دیگر تجهیز بنادر، نوسازی ناوگان دریایی، تامین نیروی ماهر، توجه به نقش موثر فرودگاهها و تبدیل آن به مراكز منطقه ای، تداوم تاسیس دفاتر اطلاع رسانی گردشگری و خانه های فرهنگ در بازارهای هدف، ترویج فرهنگ تسهیل در صدور روادید و تخفیف ها و تخصیص اعتبارات مجازی، مدیریت منابع نیروی انسانی با استفاده از مشوق ها، فراهم كردن زمینه امكان استفاده از كارت های بین المللی برای گردشگران همچون اقداماتی است كه باید صورت گیرد.
تحقیق بی فایده درباره اقامتگاههای بوم گردی
در ادامه این برنامه مهدی سیاوشی رئیس كمیسیون گردشگری اتاقكرمان بیان كرد: در طول ۲ سال قبل با سرعت زیادی خانه های بوم گردی در كرمان افتتاح شدندو رقابت كردند. با این مفهوم كه روستائیان با تجهیز خانه و گرفتن وام آماده پذیرایی از گردشگران می شوند. این اقدام مزایایی دارد كه یكی از آنها مهاجرت معكوس در روستاهاست. در كنارش اگر این حركت حساب شده نباشد مضراتی هم به دنبال خواهد داشت بنابراین اتاق بازرگانی كرمان تحقیقی را عرضه كرده است و به ارزیابی تاثیر اقامتگاههای بوم گردی در صنعت گردشگری با مطالعه موردی كرمان پرداخته است.
پس از این، مقاله عنوان شده، عرضه شد ولی چیزی كه درباره آن توضیح داده شد بیشتر به مبحث چگونگی گرفتن آمار و نوشتن مقاله بود تا اینكه نتایج این مطالعه عرضه شود.
ایلام هتل ۴ و ۵ ستاره ندارد
در ادامه این برنامه عبدالمالك شنبه زاده مدیر كل میراث فرهنگی استان ایلام با بیان ظرفیت های گردشگری و میراث فرهنگی موجود در استان ایلام اظهار داشت: باید در حوزه گردشگری سندی تهیه و سهم گردشگری در آن مشخص شود. انتظارات از ما زیاد است ولی امكانات نداریم.
وی اظهار داشت: در طول ۸ سال دفاع مقدس خیلی از زیرساخت های استان تخریب شد و در حالیكه استانهای دیگر به تكمیل ظرفیت های خود می پرداختند ما در حال بازسازی این زیرساخت ها بودیم اما در چند سال قبل در توسعه زیرساخت ها جهش داشته ایم. تلاش ما این است كه ظرفیت های استان به خوبی معرفی شود تا بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در استان رغبت پیدا كند.
شنبه زاده اضافه كرد: ما در حوز سد سیمره دو طرح گردشگری جانمایی كرده ایم. استان ما فاقد هتل ۴ و ۵ ستاره است. در راه مهران هم نیاز است كه مجتمع های بین راهی تاسیس شود و در شهر مهران به هتل نیاز داریم. مرز مهران پرترددترین مرز است كه باید با همكاری سازمان حج و زیارت برای ماندگاری بیشتر مسافران در این شهر مرزی هنگام ورود به عراق برای هماهنگی صورت گیرد.

1397/05/01
13:38:12
5.0 / 5
4637
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912