فراجا گردشگری
رئیس كمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی تبریز:

دریافت هزینه های گزاف، سبب كاهش گردشگران سلامت شده است

دریافت هزینه های گزاف، سبب كاهش گردشگران سلامت شده است فراجا: رئیس كمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی تبریز با اشاره به ضرورت تولید امكانات برای گردشگران سلامت، اظهار داشت: به جای این كه امكانات را به گردشگران فراهم نموده و اقدامات حمایتی انجام دهیم؛ هزینه هتل، رستوران و هزینه درمان را چندین برابر دریافت می نماییم كه این مورد سبب كاهش ورود گردشگران سلامت به تبریز شده است.


«اسماعیل چمنی» در گفت وگو با ایسنا، در مورد جایگاه تبریز از لحاظ گردشگری سلامت، اظهار نمود: مشهد، تهران و تبریز سه مقصد گردشگری سلامت و زیبایی برای كشورهای همسایه بوده و بیشتر كشورهای همسایه جهت استفاده از ظرفیت های این بخش به تبریز، مشهد و تهران سفر می كردند.
وی با بیان این كه گردشگری سلامت در دنیا به اقتصاد سوم تبدیل گشته است، عنوان كرد: كشورهای توسعه یافته ای كه از لحاظ اشتغال و درآمد حرفی برای گفتن دارند، در حوزه گردشگری سلامت در جایگاه مناسبی قرار دارند؛ چون كه این صنعت مانند نفت و گاز تمام شدنی نیست.
رئیس كمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی تبریز گردشگری سلامت در توسعه كشوری بسیار موثر عنوان نمود و اظهار داشت: این صنعت می تواند به شرایط اقتصادی كشور كمك كند؛ چون كه هر توریست سلامتی كه وارد كشور می شود، چندین برابر ارزآوری بوجود آورده و حدود 10 اشتغال را به صورت مستقیم بوجود می آورد.
چمنی تصریح كرد: علی رغم وجود مرز مشترك بین كشورهای نخجوان، ارمنستان و آذربایجان، طبیعی است كه گردشگران سلامت برای درمان به تبریز رجوع كنند، اما شهرهای مشهد و تهران موفق تر از تبریز عمل می كنند.
رئیس كمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی تبریز تولید بازار سیاه را یكی از اشكالات حوزه گردشگری سلامت عنوان نمود و اظهار داشت: باتوجه به سابقه درخشان تاریخی آذربایجان شرقی در طب و وجود پزشكان موفق، گردشگری سلامت در این استان می تواند بعنوان یك صنعت بالادستی در تولید انواع مشاغل و تولید تبادل فرهنگی نقش موثری را ایفا كند.
وی خاطرنشان كرد: یكی از اقدامات موثری كه در حوزه گردشگری سلامت می توان انجام داد، ساماندهی ورود گردشگران سلامت و به حداقل رساندن سهم دلالان است.


1397/05/15
00:41:58
5.0 / 5
4837
تگهای خبر: گردشگران , گردشگری , هتل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912