فراجا گردشگری
دبیر انجمن شركت های هواپیمایی:

قیمت ها پایین نیاید، سفرهای خارجی حذف می شوند

قیمت ها پایین نیاید، سفرهای خارجی حذف می شوند فراجا: دبیر انجمن شركت های هواپیمایی اعتقاد دارد در صورت تداوم روند فعلی قیمت پروازهای خارجی، خیلی از مردم عملا توان سفر به خارج از كشور را از دست می دهند.


مقصود اسعدی سامانی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: هرچند در روزهای تابستان با عنایت به افزایش تقاضا برای سفر افزایش حدی از قیمت ها قابل پیش بینی است اما افزایش نرخ ارز تخصیصی به ایرلاین ها از ۴۲۰۰ به ۹۰۰۰ تومان شرایط را متفاوت كرده است.
به گفته وی، قیمت هایی كه در طول روزهای گذشته عرضه شده اند نشان می دهند قیمت ها گاها دو برابر شده اند و این مسئله در شرایط فعلی تداوم خواهد داشت. از این رو بخش قابل توجهی از جامعه عملا امكان حضور در بازار پروازهای بین المللی را از دست می دهند.
دبیر انجمن شركت های هواپیمایی با اشاره به اینكه قیمت بلیت ایرلاین های داخلی كمتر از خارجی ها افزایش داشته، اظهار داشت: شركت های ایرانی در این فضا توان رقابت بیشتری با خارجی ها پیدا می كنند اما آنچه مسلم به نظر می آید این است كه افزایش قیمت كاهش تقاضا را به دنبال دارد و در این فضا شركت های ایرانی هم متضرر خواهند شد.
سامانی ابراز امیدواری كرد با اتخاذ تدابیری مفید هم مردم امكان سفر خویش را حفظ كنند و هم شركت های هواپیمایی از این بازار مهم بی بهره نمانند.
به گزارش فراجا به نقل از ایسنا، بعد از اجرایی شدن بسته جدید ارزی بانك مركزی سازمان هواپیمایی كشوری نرخ ارز مورد استفاده ایرلاین ها را بر مبنای سنا به حدود ۹۰۰۰ تومان افزایش داد. به دنبال این تغییرات نرخ بلیت پروازهای خارجی شركت های داخلی و خارجی به شكل قابل توجهی افزایش پیدا كرد. بانك مركزی در بسته جدید ارزی خود، ارز مسافرتی قبل را حذف و برای مسافران سیاست های جدیدی تعریف كرد كه هنوز اجرایی نشده است.1397/05/25
20:45:21
5.0 / 5
4195
تگهای خبر: سفر , مسافر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912