فراجا گردشگری
، مناقشه سی وسه پل،

حصار سی وسه پل موقت است؟

حصار سی وسه پل موقت است؟ فراجا: در حالیكه طراح حصار سی وسه پل بر موقت بودن آن تاكید دارد، مدیر پایش پل های تاریخی استان اصفهان می گوید نسل بعد می توانند تصمیم دیگری بگیرند.


محل پایه های حصارهای سی وسه پل برای نصب این حصارها آماده شده و حصاركشی این پل تاریخی با مصوبه شورای میراث استان در حال انجام می باشد.
قبل از این طرحی كه با ستون های فلزی و كابل های بوكسل تولید شده بود، در معرض آزمون قرار گرفته و به قول علی فصیحی- مدیر پایش پل های تاریخی استان اصفهان، اشكالات فنی آن مشخص و اصلاح شده است.
احمد منتظر، طراح این حصارها در گفت و گو با ایسنا اعتقاد دارد نمونه اجرا شده بسیار ضعیف است و باید كشسانی بیشتری داشته و سیم ها كاملا كشیده و ترینگ باشند. این مشكل را فصیحی هم تایید كرده و می گوید اگر اینطور نباشد، جلوه خوبی نداشته و وظیفه حفاظت را هم انجام نمی دهد.
اما منتظر اعتقاد دارد این حصارها بالاترین امكان برگشت پذیری را دارد و نباید از یاد ببریم این طرح یك طرح موقت است و امكان دارد با جاری شدن دائمی رودخانه زاینده رود برداشته شود. از طرفی مدیر پایش پل های تاریخی استان می گوید این طرح ارتباطی به جاری بودن یا نبودن زاینده رود نداشته و مساله درباره حفاظت از جان آدم ها است.
فصیحی به تیغه های كشیده شده بر روی اتاقك های سی وسه پل كه بزودی برداشته خواهد شد و پس از مرمت این اتاق ها با نصب درهای چوبی تبدیل به محل اطلاع رسانی گردشگران می گردد اشاره دارد و می گوید به همین ترتیب امكان دارد نسل بعدی میراثی ها تصمیم بگیرند این حصارها را برداشته و از تكنولوژی دیگری استفاده كنند.
طرح حصاركشی سی وسه پل كه از سال قبل به دنبال چند حادثه سقوط مطرح شده بود آخرین مراحل خویش را طی می كند تا امكان نشستن در دهانه های این پل را به نام حفاظت از جان شهروندان محدود كند. قبل از این هم نمونه ای چوبی آزمون و رد شده بود.1397/05/30
14:44:54
5.0 / 5
4274
تگهای خبر: میراث
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912