فراجا گردشگری

پاك كردن زخم های بی فرهنگی از پیكره اثر تاریخی هزار ساله

پاك كردن زخم های بی فرهنگی از پیكره اثر تاریخی هزار ساله فراجا: با همت نیروهای اداره میراث فرهنگی شهرستان كردكوی، نوشته های افراد ناشناس بر روی بنای تاریخی و پرارزش رادكان بدون صدمه به اثر به صورت كامل پاك شد.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا، یكی از افتخارات ایرانیان، پیشینه تاریخی این سرزمین است كه یادآور ارزش و اعتبار تاریخی این كشور است.

در روزهای اخیر پخش شدن تصاویری در فضای مجازی در مورد نوشتن یادگاری افراد ناشناس بر روی میل تاریخی رادكان شهرستان كردكوی سبب ناراحتی دوستداران فرهنگ و تاریخ كهن كشور شد.

بنای تاریخی كه در سال 411 هجری قمری تولید شده، امروز دستخوش این حركت ضد فرهنگی شده كه خاطر هر كسی كه دوستدار فرهنگ و تمدن كهن این سرزمین است را مكدر كرده است.

بنایی كه روزگاری راهنمای مسافرانی كه عرض البرز را برای نیل به خزر یا فلات مركزی ایران طی می كردند، بود، امروز به محلی برای ابراز خودنمایی چندین نفر تبدیل گشته تا با هك كرده نام خود بر روی آن، میل به جاودانگی خویش را اینگونه به نمایش بگذارند.

پس از پخش تصاویر این اقدام ناپسند در فضای مجازی، روز گذشته نیروهای اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان كردكی نوشته های این افراد ناشناس را بدون این كه آسیبی به اثر وارد شود، به صورت كامل پاك كردند.1397/06/13
16:35:51
5.0 / 5
4899
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912