فراجا گردشگری

واكنش پائولو كوئلیو به آتش سوزی موزه برزیل

واكنش پائولو كوئلیو به آتش سوزی موزه برزیل فراجا: «پائولو كوئلیو» نویسنده معروف برزیلی در واكنش به آتش سوزی ویرانگر در موزه ملی برزیل، كوتاهی دولت این كشور را مقر اصلی بروز این حادثه می داند.


به گزارش فراجا به نقل از گاردین، «پائولو كوئلیو» نویسنده مطرح برزیلی در واكنش به تراژدی سوختن موزه ملی برزیل در مطلبی نوشت:
"موزه ملی برزیل تنها محل نگهداری تاریخ این كشور نبود بلكه خود ساختمان موزه هم بخشی از این تاریخ بود. زمانی كه جان ششم پرتغال بعد از حمله ناپلئون به پرتغال به آمریكای جنوبی فرار كرد شهر ریودوژانیرو را بعنوان پایتخت حكومت پادشاهی متحد پرتغال، برزیل و الگاروه برگزید و كاخ رسمی پادشاه هم كاخ «سنت كریستفور» بود كه بعدها این ساختمان به موزه ملی برزیل تبدیل شد.
اما حالا به جای آن كه جشن ۲۰۰ سالگی موزه ملی را برپا نماییم، برزیل در ترس فرو رفته چون كه این موزه در آتش سوخته است. اگر این ساختمان نمادی از آغاز ملت برزیل بود، این آتش نمادی از كشوری است كه نبود فرهنگ و آموزش مشكل بزرگ آن است.
میلیون ها برزیلی با سفر به كشورهای جهان از موزه های فوق العاده ای چون تیت مادرن لندن و متروپولیتن نیویورك و موزه لوور پاریس دیدن می كنند كه سال قبل هشت میلیون بازدیدكننده داشته است. در عین حال بدون اغراق می توان گفت ریودوژانیرو كه مشرف بر منظره كوه و دریا و جنگل است زیباترین شهر جهان است اما چرا موزه ملی برزیل كه برترین و بزرگترین موزه در آمریكای جنوبی با ۲۰ میلیون اثر تاریخی از مجموعه های مصر باستان تا فسیل های كهن است باید سالانه تنها پذیرای ۱۵۴ هزار بازدیدكننده باشد؟!
ما دولت را به جهت نادیده گرفتن تاریخ مان مقصر می دانیم، اما ما مردم برزیل هم تاریخ مان را نادیده گرفتیم. برزیل كشوری فوق العاده و زیباست اما به نبود آموزش مبتلاست. مردم فقیر در برزیل به مدرسه نمی روند چه برسد به موزه. ثروتمندان برزیل از موزه ها دیدن می كنند اما در لندن، نیویورك و پاریس و نه در ریودوژانیرو یا سائوپائولو.
موزه پائولیستا در شهر سائوپائولو همزمان با بیان استقلال برزیل در سال ۱۸۲۲ ساخته شد اما از پنج سال پیش تابحال تعطیل می باشد و حالا كه موزه ملی طعمه شعله های آتش شده نمی دانیم چه بر سر موزه پوئولیستا خواهد آمد و چه چیز می تواند بر سر روح و جان ما بیاید".


نمایی بالا از موزه ملی برزیل كه به صورت كامل در آتش سوخت

1397/06/14
14:06:57
5.0 / 5
5138
تگهای خبر: اثر تاریخی , سفر , شهر , كهن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912