فراجا گردشگری
همزمان با روز جهانی گردشگری اعلام شد

رشد ۷ درصدی گردشگری جهانی، هند میزبان سال آینده روز جهانی گردشگری

رشد ۷ درصدی گردشگری جهانی، هند میزبان سال آینده روز جهانی گردشگری فراجا: در حالیكه فرانسه همچنان در صدر فهرست میزبانی از گردشگران جهانی جای دارد، هند موفق شد تا به مدد عملكرد قابل توجه خود، عنوان كشور میزبان روز جهانی گردشگری سال ۲۰۱۹ را از آن خود كند.به گزارش فراجا به نقل از آسوشیتدپرس، گردشگری جهانی در سال ۲۰۱۷ با رشدی ۷ درصدی روبه رو شد و شمار گردشگران جهانی به یك میلیارد و ۳۲۳ میلیون نفر رسید كه بالاترین رقم بعد از بحران جهانی سال ۲۰۰۹ است. از نظر درآمدی هم درآمد گردشگری با رشدی ۵ درصدی روبه رو شد و به رقم ۱.۳۴۰ تریلیون دلار آمریكا رسید.
برمبنای گزارش ۲۰۱۸ سازمان جهانی توریسم(UNWTO)، در سال ۲۰۱۷ چهار منطقه به رده بندی ۱۰ كشور برتر راه یافتند. در عین حال دو فهرست شامل ۱۰ كشور برتر از نظر دریافت توریست بین المللی و از نظر درآمد حاصل از توریسم انتشار یافته است.
در این میان هفت كشور از ۱۰ كشور در هر دو فهرست جای دارند.
در حالی كه فرانسه جایگاه نخست ورود توریست خارجی را به خود مختص كرده است، اسپانیا از جایگاه سوم به جایگاه دوم از نظر ورود توریست راه پیدا كرد و همین جایگاه را از نظر درآمد هم به خود اختصاص داد و دومین منطقه جهان از نظر درآمد گردشگری و تعداد گردشگران خارجی شد.
ژاپن پس از ۶سال رشد دو رقمی موفق شد وارد لیست ۱۰ كشور برتر از نظر درآمد از توریسم خارجی ورودی به كشور شود. تغییرات در فهرست رده بندی كشورهای برتر از نظر این درآمد تا حدودی به خاطر این بود كه چین از رتبه پنجم به دوازدهم نزول پیدا كرد. دلیل این سقوط تغییر در روش حساب كردن درآمدها در این لیست بود.
فهرست ۱۰ كشور برتر از نظر پذیرش توریست خارجی در سال ۲۰۱۷ بدین سان است:
۱. فرانسه با ۸۶.۹ میلیون نفر گردشگر خارجی
۲.اسپانیا با پذیرش ۸۱.۸ میلیون نفر گردشگر خارجی
۳. آمریكا با پذیرش ۷۵.۹ میلیون نفر گردشگر خارجی
۴. چین با پذیرش ۶۰.۷ میلیون نفر گردشگر خارجی
۵. ایتالیا با پذیرش ۵۸.۳ میلیون نفر گردشگر خارجی
۶. مكزیك با پذیرش ۳۹.۳ میلیون نفر گردشگر خارجی
۷. بریتانیا با پذیرش ۳۷.۷ میلیون نفر گردشگر خارجی
۸. تركیه با پذیرش ۳۷.۶ میلیون نفر گردشگر خارجی
۹. آلمان با پذیرش ۳۷.۵ میلیون نفر گردشگر خارجی
۱۰. تایلند با پذیرش ۳۵.۴ میلیون نفر گردشگر خارجی
در عین حال هندوستان بالاترین میزان درآمد توریسم را در گزارش ۲۰۱۸ سازمان جهانی توریسم در آسیای جنوبی به خود مختص كرده است كه ارائه امكانات ویزای راحت یكی از دلایل آن بوده است.
همچنین، افزایش تقاضای گردشگران از برزیل و فدراسیون روسیه به مقاصد دیگر بعد از چند سال افول، به هندوستان كمك كرد تا بتواند با میزبانی از این گردشگران، آمار گردشگر های ورودی خویش را افزایش دهد.
ورودی گردشگران به آسیای جنوبی ۱۰.۱ درصد از آمار گردشگران خارجی در آسیا و منطقه پاسیفیك را به خود مختص كرده است و در این منطقه سهم هندوستان ۷ درصد است كه بالاترین سهم در كشورهای منطقه است.
هند در فاصله ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۷ آمار گردشگرانش را افزایش داد و دریافتی خود از این راه را از رقم ۱۴۴۹۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۰ به رقم ۲۲۴۲۷ میلیون دلار در سال ۲۰۱۶ و ۲۷۳۶۵ میلیون دلار در سال ۲۰۱۷ رساند.
از سوی دیگر جنوب غربی آسیا از بالاترین افزایش توریسم بین المللی در آسیا برخوردار می باشد و ۹ میلیون توریست بیشتر از سال پیش را به سمت خود فراخواند. در این میان ویتنام سریع ترین رشد گردشگر های ورودی را به نام خود ثبت نمود و تایلند بالاترین گردشگران را از آن خود كرد و ۳ میلیون توریست بیشتر از سال پیش پذیرفت. امكانات ارائه ویزا و افزایش و بهبود پروازهای هوایی از دلایل این رشد بوده است.
موفقیت هند در پذیرش توریست باعث شد تا این كشور بعنوان میزبان مراسم گرامیداشت روز جهانی توریسم در سال ۲۰۱۹ انتخاب گردد.

1397/07/09
22:02:13
5.0 / 5
4335
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912