فراجا گردشگری

آسیا-اقیانوسیه مهم ترین منطقه گردشگری جهان شد

آسیا-اقیانوسیه مهم ترین منطقه گردشگری جهان شد فراجا: سازمان جهانی گردشگری در گزارش جدید خود اعلام كرد، منطقه آسیا-قیانوسیه از سال ۲۰۰۵ تابحال بهترین عملكرد را در رشد گردشگری در بین سایر نقاط جهان داشته است.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا، سازمان جهانی گردشگری (WTO) با همكاری مركز تحقیقاتی اقتصاد گردشگری جهانی (GTERC) در جدیدترین گزارش خود با عنوان «روندهای گردشگری آسیا» اعلام نمود منطقه آسیاقیانوسیه از سال ۲۰۰۵ میلادی تابحال بهترین عملكرد را در رشد گردشگری بین المللی در مقایسه با سایر نقاط جهان داشته است.
یافته های گزارش اخیر سازمان جهانی گردشگری از آن حكایت می كند كه منطقه آسیااقیانوسیه در سال ۲۰۱۷ با رشد ۶ درصدی، شمار گردشگران خویش را به ۳۲۳ میلیون نفر رسانده است كه حدود یك چهارم از كل گردشگران بین المللی (۱.۳۲۳ میلیارد نفر) است، ضمن این كه این منطقه بعد از اروپا، پربازدیدترین منطقه جهان بوده است و در ۱۳ سال اخیر سریع ترین رشد را در جذب گردشگران بین المللی به خود مختص كرده است.
رشد سریع اقتصادی در این منطقه كه بیشتر از نیمی از از جمعیت جهان را در خود جای داده است همراه با افزایش ارتباطات هوایی، تسهیل سفر و پروژه های بزرگ زیرساختی همچون عواملی است كه باعث تقویت گردشگری بین المللی در این آسیااقیانوسیه شده است. در همین راستا، میزان درآمدهای مقاصد گردشگری آسیا از سهم ۱۷ درصدی جهانی در سال ۲۰۰۰ به سهم ۲۹ درصدی در سال ۲۰۱۷ رسیده است كه برابر با درآمد ۳۹۰ میلیارد دلاری است.
منطقه آسیااقیانوسیه همینطور نقشی كلیدی بعنوان منبع صدور توریست ایفا می كند و در سال ۳۵۵ میلیون توریست از این منطقه به سایر نقاط جهان سفر كردند و ۵۰۲ میلیارد دلار هزینه كردند كه ۳۷ درصد از كل هزینه گردشگران را در سال قبل میلادی را تشكیل می دهد.
در این میان كشور چین نقشی پررنگ در رشد گردشگری در عرصه منطقه ای و جهانی ایفا می كند. گردشگران چینی در سال ۲۰۱۷ بیشترین هزینه را در سفرهای بین المللی خود داشته اند و از طرفی دیگر این كشور است میزبانی از ۶۰.۷ میلیون تورست خارجی، چهارمین كشور بزرگ در جذب توریست بعد از فرانسه، اسپانیا و آمریكاست. افزایش روزافزون اهمیت چین در نقشه صنعت گردشگری جهان بی ارتباط با رشد سریع اقتصادی این كشور پهناور نبوده است.1397/08/01
21:43:12
5.0 / 5
4323
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912